PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=725457}

Dziennik panny służącej

Journal d'une femme de chambre
4,6 4 692
oceny
4,6 10 1 4692
4,7 3
oceny krytyków
Dziennik panny służącej
powrót do forum filmu Dziennik panny służącej

Niedosyt

ocenił(a) film na 6

Film nie zawodzi jeśli chodzi o warstwę wizualną. Scenografia, domostwo i okoliczności przyrody są uchwycone doskonale. To samo tyczy się strojów. Niemal każdy kadr to gotowy obrazek. Niestety nie udało się oddać do końca ducha powieści, choć jest tu wiele dobrych momentów i wspaniałe kreacje Lei Seydoux oraz Vincenta Lindona.

Zapraszam do przeczytania recenzji: http://szczere-recenzje.pl/dziennik-panny-sluzacej/3233/

ocenił(a) film na 4
Miela

Zgadzam się, czuje niedosyt czegoś zabrakło. Nie czytałam ksiazki, ale w filmie jakos zabrakło mi zakończenia. Duszna atmosfera tamtych czasów byla oddana swietnie, gra aktorska też dobra, mimo wszystko czegos brakowalo.

ocenił(a) film na 6
gabi_2

Zostało tam zakończenie takie niedopowiedziane, ale w sumie wiadomo. W filmie z 1967 było pokazane, a tutaj jakoś nie uznali tego za najważniejsze.

Miela

Czy możesz zdradzić zakończenie z 1967? W sumie można byłoby drugą część nagrać co dzieje się z główną bohaterką, gdy rezygnuje z pracy. Ja nie znam zakończenia, ale mam swoją teorię. Jestem bardzo ciekaw, czy nie mylę się co dalszych losów tej dziewczyny.

Miela

Ale czy uczucie niedosytu nie jest charakterystyczne dla każdorazowego spotkania z filmami Benoît Jacquot'a? Ja ilekroć obejrzę jego film mam wrażenie, że reżyser ma dużą wrażliwość, bujne życie wewnętrzne ale kompletnie nie umie dzielić się swymi przemyśleniami i przeżyciami z widzami. Jego filmy mają tyle samo plusów, co minusów. Szczęśliwie zawsze uda mu się skompletować dobrą obsadę, która ratuje go przez kompletnym blamażem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones