PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=912}

Dzieci niebios

Bacheha-Ye aseman
8,0 9 536
ocen
8,0 10 1 9536
8,0 8
ocen krytyków
Dzieci niebios
powrót do forum filmu Dzieci niebios

scena- Ali przynosi miske zupy pani Kokab (sasiadka), w podziece dostaje garsc... orzechow? co to bylo? wydawalo mi sie, ze to orzechy czy moze jakis inny smakolyk?
Cokolwiek to bylo, wzruszajaca jest reakcja chlopca- nie od razu chce przyjac ten 'prezent' w ramach podziekowania. W zwiazku z reakcja chlopca spodziewam sie, ze to "cos" wyjatkowego dla iranskiego dziecka z biednej rodziny.
I pytanie drugie,
zwrocilam uwage, ze Ali za kazdym razem gdy zadaje pytanie lub odpowiada nauczycielowi (nie podczas trwajacej lekcji), podnosi reke do gory z wysunietym palcem wskazujacym- jakby zglaszal, ze chce zabrac glos. Czy ktos sie orientuje, czy taki zwyczaj obowiazuje ucznia w iranskiej szkole?

ocenił(a) film na 8
Siacha1

Reakcja chłopca na prezent to idealny przykład irańskiego tarofu (etykiety) Żaden Irańczyk nie weźmie od razu prezentu,zapłaty, czegokolwiek. Zawsze powie 'nie trzeba' a dopiero potem weźmie i podziękuje. Nie wiem czy zauważyłaś, ale gdy po skończonej pracy w ogrodzie bogaty jegomość chce zapłacić ojcowi Alego on również najpierw odpowiada 'nie trzeba'. Bez tego wyszedł by na osobą niewychowaną i niegrzeczną :)

ocenił(a) film na 10
Siacha1

Co do podniesionej ręki w czasie rozmowy z nauczycielem , to taki zwyczaj panował kiedyś w Polsce [gdy uczeń chciał coś powiedzieć ], w czasie gdy uczęszczałem do szkoły , również to że Klasa wstawała na widok wchodzącego Nauczyciela , oraz to że uczeń podnosił się z krzesła gdy Nauczyciel podszedł do jego ławki -ale to tak na marginesie .

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones