PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=109125}

Dzieci Hiroszimy

Gembaku no ko
7,2 202
oceny
7,2 10 1 202
Dzieci Hiroszimy
powrót do forum filmu Dzieci Hiroszimy

Niespodzianka

ocenił(a) film na 8

Zdecydowanie otrzymałem nie to, czego spodziewałem się. Wyśmienity film nie obrazujący jak to mi sie wydawało jeszcze przed jego obejrzeniem skutków zrzucenia bomby atomowej na Hiroszimę, a co za tym idzie - powykrzywianych palców, odchodzącej skóry. Filmowi daleko od dokumentu. Jest to nostalgiczna opowieść o relacji pokolenia ludzi urodzonych przed wybuchem z ludźmi urodzonymi po. Film o pamięci i cierpieniu. I jak to zwykle w kinie japońskim o udręce życia. Warto zobaczyć.

ocenił(a) film na 4
Harry

Nie napiszę, że film jest zły, ale moim zdaniem nie jest też wyśmienity, a nawet raczej słaby.
Owszem, ukazuje on w całkiem przystępny sposób dramat osieroconych dzieci kilka lat po wybuchu bomby. Niestety temat ten został potraktowany w dość płytki i nie przekonywujący sposób. Z filmu momentami mocno dłużącego się otrzymujemy dość mdłą papkę. Film nie wzrusza, tak naprawdę nie czuć w nim tragedi dzieci. Nie widać gdyż temat ten został zagłuszony doznaniami głównej bohaterki, na której głównie skupił uwagę reżyser. Brak jakichkolwiek poruszających scen (mam na myśli różne okaleczenia, mutacje, zdjęcia archiwalne...)
Nie polecam - nudny film.

ocenił(a) film na 6
stasiuvino

Nie czuć tragedii, bo o wszystko obwinia się bombę atomową, zapominając, że to rząd japoński wplątał swój kraj w wojnę. Trochę propagandy musiało być.

ocenił(a) film na 9
stasiuvino

tyle że pomimo tytułu nie jest to film o sierotach, tylko ogólnie o zrujnowanych lub odmienionych życiach i to aż kilka lat od wybuchu atomówki. co prawda w filmie jest również symboliczna scena samej eksplozji, ale film skupia się na tym, że bomba to nie tylko zniszczenia tu i teraz, tylko wszystkie złe rzeczy, które dzieją się potem przez kolejne lata. Oczywiście dzieją się dobre rzeczy jak adopcja sieroty, ale nawet to nie jest tak jednoznaczne, co doskonale zostało ujęte w samobójstwie dziadka. Więc wg mnie tylko skrajnie bezduszne osoby mogą stwierdzić że ten film nie jest poruszający. co do aspektów wizualnych to ciekawe jest to, że 70 lat od nakręcenia film wygląda bardzo interesująco. niczym długi teledysk do jakiegoś depresyjnego utworu z gatunku witch house, które były modne na początku dekady 2010s

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones