PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=624578}
5,1 2 044
oceny
5,1 10 1 2044

Dzień zabijania
powrót do forum filmu Dzień zabijania

Film rzeczywiście trudny, ale dający dużo miejsca na interpretacje. Bardzo różniące się od siebie historie różnych ludzi łączą się w nietypowy sposób, który, choć skomplikowany, daje do myślenia. Całość opiera się na świetnej książce Hermanna Hessego "wilk stepowy", a główny bohater filmu pod wpływem narkotyku utożsamia się z Harrym Hallerem - głównym bohaterem książki.

Uważam, że warto poświęcić 88 minut aby film zobaczyć i kolejne tyle, aby spróbować go zrozumieć.

ocenił(a) film na 4
aroundthecinema

Owszem, film trudny, ale z powodu chaotycznego scenariusza, dętych dialogów i pseudoartystycznych "wizji". Jeśli ten film opiera się na "Wilku stepowym" to ja jestem Ivanhoe. A - wierz mi - nie jestem.

ocenił(a) film na 1
Krzypur

Straszne, że nie jesteś... ale... wygrałeś internety :)

ocenił(a) film na 7
aroundthecinema

Mnie również wciągnął i spodobał mi się ten odrealniony klimat. Trudny, ale interesujący.

ocenił(a) film na 7
aroundthecinema

To, że powstał na podstawie książki to jedno a z powodzeniem film mógłby poprzedzać napis - na faktach autentycznych - 7/10 !!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones