PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=720555}

Dzień Bastylii

Bastille Day
6,3 17 474
oceny
6,3 10 1 17474
5,4 5
ocen krytyków
Dzień Bastylii
powrót do forum filmu Dzień Bastylii

Francja stała się najbardziej kojarzonym krajem w Europie jeśli chodzi o ataki terrorystyczne i odważnym pomysłem jest wypuszczenie filmu z tym elementem i to dziejącego się w samym Paryżu. Niekoniecznie musi być to coś złego, po prostu odważny ruch ze strony twórców.

Pierwsza godzina filmu to kino akcji wysokiej jakości. Klimat miasta, otoczka głównych bohaterów, tempo oraz świetnie nakręcone sceny sprawiają iż przez moment czułem iż film będzie na tyle dobry by walczyć pod tym względem z klasykami gatunku. Film jednak traci na jakości po około godzinie gdzie pojawia się więcej Hollywood'u niż klimatu.

Bardzo podobała mi się gra aktorska obu głównych bohaterów, Idris Elba używający swoich rozmiarów by sprawić wrażenie przerażającego i Richard Madden będący pewnym siebie lecz zakłopotanym wydarzeniami filmu, oboje wypadają tutaj bardzo dobrze.

Więcej w mojej video-recenzji:
https://www.youtube.com/watch?v=Mglg8WO_mhk

P.S. - Ten Mercedes :o

ocenił(a) film na 6
TheUndertaker

Fakt, Mercedesa szkoda :)

x_carlito

Niby trochę tandetny był ale prezentował się świetnie

TheUndertaker

Co do tych ataków terrorystycznych (z tego co mi wiadomo) to film zaczęli kręcić w 2014 roku, więc ten "odważny pomysł" to albo przypadkowa fantazja scenarzystów, albo mają tam zatrudnionych jasnowidzów :)

jesustookmyphone

Chyba że tak. Nie wiedziałem że tak wcześnie kręcili.

ocenił(a) film na 6
TheUndertaker

Wizja scenarzystów w pewnej mierze się właśnie sprawdziła.

Kung_Fu_Master

france zapewne wycofają to z kin :D Tak jak wycofali się przed goebbelsami i wycofają się niedługo przed ahmedami :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones