PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=720555}

Dzień Bastylii

Bastille Day
6,3 17 474
oceny
6,3 10 1 17474
5,4 5
ocen krytyków
Dzień Bastylii
powrót do forum filmu Dzień Bastylii

5/10

ocenił(a) film na 5

Uparcie ignorowałem ten film, odstraszony niskimi ocenami krytyków i zwiastunem zapowiadającym przeciętniaka, ale on uparcie pojawiał się w kolejnych tygodniach na kinowej rozpisce. W końcu skapitulowałem, poszedłem do multipleksu. I dobrze się stało. Tak, jest to kino sztampowe, oparte na twistach rodem z „24 godzin”, bazujące na scenariuszu, który zrzyna z czego się tylko dało, opowiadając kolejną opowiastkę o stróżach prawa, którzy rozgoryczeni systemem zamierzają okraść rząd. Do tego po ekranie pałęta się Richard Madden, czyli Robb Stark z „Gry o tron”, o którym nie można powiedzieć za wiele dobrego - ma znikomą charyzmę, nie potrafi grać, ale przynajmniej nie potyka się o własne nogi. Przydatna umiejętność w pociesznym kinie akcji udającym poważną sensację.

Wszystko to jednak traci na znaczeniu, bo w głównej roli obsadzony został Idris Elba, który swoją charyzmą spokojnie mógłby obdzielić całe Winterfell. W „Dniu Bastylii” jest niczym negatyw Jasona Stathama. Zminiaturyzowany czołg, który wszystkie drzwi otwiera kopnięciem zdolnym powalić konia, a czego nie rozwali w drzazgi przy pomocy nóg to dobije potężnymi łapami, powalającymi każdego przeciwnika na ziemię jednym ciosem. Jest fantastyczny, jak zwykle zresztą, dla Idrisa obejrzałbym jeszcze z dziesięć taki przeciętniaków, bo to sama przyjemność obserwować go w trybie bojowym.

Zresztą, może i „Dzień Bastylii” nie należy do filmów oryginalnych, albo nadto mądrych (bandziory w pewnej chwili powalają Paryż na kolana przy pomocy… hashtagu), ale z cała pewnością ogląda się go przyjemnie. Budżet miał skromny, ale wykrzesano z niego całkiem solidnego akcyjniaka, zgrabnie skleconego, nie rozlatującego się fabularnie, z kilkoma zapadającymi w pamięci sekwencjami, a czasem nawet zabawnego. Madden jest najsłabszym elementem obsady, ale sceny dzielone z czarnoskórym kolegą niewątpliwie mu służą, bo wtedy najbardziej rozkwita na ekranie, czasem nawet osiągając coś w rodzaju chemii. Inna kwestia, że Elba zapewne dałby radę wykrzesać chemię nawet w relacji z paprotką.

Film Jamesa Watkinsa („Eden Lake”) to więc żadna rewelacja, ani tym bardziej perełka, w swoim gatunku, ale miłośników Idrisa oraz kina akcji spod znaku Jasona Stathama, szukających czegoś na wieczór przy procentach albo puszce coli i kubeczku popcornu, powinien zadowolić.

http://kinofilizm.blogspot.co.uk/2016/05/bastille-day-recenzja.html

Więcej recenzji i innych materiałów o kinie:
https://www.facebook.com/pages/Kinofilia/548513951865584

T-Durden

Idris w trybie bojowym to najlepsza zachęta, jaką kiedykolwiek wyczytałam na filmwebie :-)

ocenił(a) film na 6
T-Durden

Też uważam, ze to nie jest jakiś cud kinematografii, ale jakimś cudem uwielbiam takie akcyjniaku i ten film oglądało mi się bardzo dobrze :)
Polecam również moją recenzję :)
http://maritrafilms.blogspot.com/2016/06/dzien-bastylii-2016.html

ocenił(a) film na 6
T-Durden

Świetna recenzja, zwłaszcza opis poczynań Idrisa Elby. :D

T-Durden

pie***le nie ogladam!

ocenił(a) film na 6
T-Durden

Naciagnałem na 6 za najlepsze "Truck Fighters" jakie ostatnio widziałem lol

ocenił(a) film na 7
T-Durden

Dobry film akcji. W swoim gatunku 7,5 / 10 .
Zastanawia mnie dlaczego wszystkie Panie/Panowie powyżej tak nisko oceniają ten film a wszystkim się podobał?
Na marginesie jak można patrzeć na aktora przez perspektywę serialu Gra o Tron ,który powoli zmienia się w tasiemca o bliżej nie określonej rozwodnionej do granic możliwości fabule?

Pozdrawiam wszystkim pseudo krytyków filmowych dla których numerem jeden wszechczasów od momentu powstania serwisu filmweb jest film Skazani na Shawshank. Porażka..

ocenił(a) film na 7
mleko23

Co jest porażką w tym, że Skazani na Shawshank jest nr. 1 na Filmwebie?

ocenił(a) film na 5
T-Durden

Z przeczytanych kilku wypowiedzi Twoja jest najbardziej zbieżna z moimi odczuciami, dotyczy to również oceny. Pozdrawiam - 5/10 !!!

T-Durden

Mam podobne odczucia do Twoich. Nie liczyłem na rewelację, ale na solidne kino akcji, a dostałem typowego przeciętniaka, którego nie ogląda się jednak ze wstrętem. I ja również film obejrzałem ze względu na Idrisa Elbę. Oprócz tego, że kawał chłopa, to gość posiada spore pokłady charyzmy a do tego operuje przyjemnym tembrem głosu.

Anonimus_Perfidius

Co do Elby jak najbardziej się zgadzam, tym bardziej mi szkoda że ostatnimi czasy marnuje się w gniotach ):

T-Durden

Przekonałeś mnie. :)
Akurat dziś są "Srody z Orange" i można go obejrzeć za złotówkę :-)

ocenił(a) film na 7
T-Durden

Nie rozumiem Twojej oceny vs opis. To film jest przeciętny czy dobry jak na gatunek? Z opisu wynika, że dobry (co złego w kopiowaniu wielu elementów skoro całość np jest dobra). Z oceny wynika że przeciętny.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones