PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=774811}

Dzień, w którym mój ojciec stał się krzakiem

Toen mijn vader een struik werd
5,9 565
ocen
5,9 10 1 565
Dzień, w którym mój ojciec stał się krzakiem
powrót do forum filmu Dzień, w którym mój ojciec stał się krzakiem

Film jest dość dziwny. Mam na myśli to, że jest to produkcja holenderska, która zabiera nas w okolice fikcyjnych państwa Bałkanów. Nie wiem za bardzo co mają wspólnego Bałkany z Holandią i czemu Holendrzy w takich realiach się zdecydowali. Nie mam im oczywiście tego za złe, piszę tylko, że jest to nietypowe.

Film jest bardzo dobry. Ma galerię ciekawych, acz bez przesady, postaci; ma bardzo ładne zdjęcia; ma parę scen, acz bez przesady, wzruszających; jest, acz bez przesady ciepły i ogólnie ogląda się miło.

Polecam właściwie wszystkim, którzy doceniają dobre kino.

ocenił(a) film na 7
Piotrek4

Film faktycznie dobry, żeby go obejrzeć z 9-10 letnim dzieckiem i pokazać los uchodźców bez epatowania najbardziej drastycznymi aspektami ich losu. A co do Holendrów na Bałkanach, to oskarża się ich o dopuszczenie do ludobójstwa w Srebrenicy. Może to jakaś forma przepracowywania win.

Piotrek4

Po prostu chcieli zrobić film o wojnie dla dzieci. Wyszło dobrze, nawet bardzo dobrze. Ale jednak zabrakło twórcom odwagi, by mocniej nacisnąć na pewne aspekty fabuły. Relacja z dziewczynki z Obo pozostała niedookreślona, nie znalazł się też żaden logiczny powód dla którego matka dziewczynki nie dość, że mieszkała w innym kraju to jeszcze przez wiele lat nie utrzymywała kontaktu z córką, po za rzadkim telefonicznym. W tym kontekście dziwne wydaje się końcowe zachowanie dziewczynki która cieszy się, że ma mamę, ale przez cały film nie odczuwała wcale jej braku!Taki niedowyjaśnień jest tu trochę, włącznie z tym gdzie toczy się wojna. Oczywiście rozumiem takie prowadzenie fabuły - widzimy wszystko tak jak dziecko które też nie rozumie i nie zna wszystkich aspektów rzeczywistości . Ale jednak trochę kontekstu logicznego zabrakło.Niby na logikę biorąc to można wnioskować, że chodzi o wojnę w Jugosławii a dziewczynka ucieka do Austrii (a nie do Niemiec jak mogłoby się wydawać). Ale jednak mogło to być ciut bardziej dookreślone.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones