PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5230}

Duch III

Poltergeist III
5,7 3 485
ocen
5,7 10 1 3485
Duch III
powrót do forum filmu Duch III

Po nieco przydługiej i mało oryginalnej części drugiej, bohaterowie hitu z 1982 roku powrócili już w innym składzie. Otóż rodzice, oszołomieni zdolnościami paranormalnymi małej Carol Anne, wysyłają ją do wielkiego miasta. I już się tu nie pojawiają. Ale i w wielkiej metropolii, pod okiem dalszej rodziny, dziewczynka wciąż jest nawiedzana przez Ducha...

"On znalazł ją" czyli hasło reklamowe z plakatu, będące kolejną odpowiedzią na słynne słowa samej bohaterki z pierwszej części "Oni tu są" lub późniejsze "Oni wrócili", nabierają tu jednak zupełnie nowego znaczenia. Odtwórczyni głównej roli, zmarła bowiem nagle, tuż przed zakończeniem zdjęć do produkcji. W wieku zaledwie 12 lat. Nie wiem jak inni, ale po przeczytaniu tej informacji, mój odbiór filmu zmienił się zupełnie. Co prawda widać lekkie pójście w komercję, a także masę tandetnych chwytów, ale kilka pomysłów twórcy mieli. I to jakich! Powraca obłąkany starzec, dochodzą jeszcze niesamowite sztuczki z lustrami, gdzie nie wiadomo czego się spodziewać. Do tego świetna muzyka i scenografia rodem z koszmarnego snu. Obsada nie zawodzi. Zelda Rubinstein (którą z kolei, w czasie zdjęć, osierociła matka) gra drugie skrzypce, zaraz za Carol Anne. Zakończenie nie pozostawia złudzeń - akompaniament tej postaci był bardzo potrzebny. Sprawą dyskusyjną jest, czy produkcja owego dzieła była potrzebna, ale jednak co trylogia to trylogia. Dla "Ostatniego rozdziału" - szóstka.

ocenił(a) film na 5
Yungee

Myślisz, że śmierć prawdziwej aktorki Carol Anne w wieku 12 lat, ma związek z tym filmem? Dziwna sprawa... tak jak by fatycznie robiąc ten film, wywołali ducha i nagła smierć aktorki! Podobno na infekcję jelit... dziwne w tak młodym wieku!!!

ocenił(a) film na 7
Perelka89

Dziwne? Czy wg Ciebie śmierć wybiera tylko dorosłych?

ocenił(a) film na 5
Skandal

Chodzi mi o dziwny zbieg okoliczności!

ocenił(a) film na 7
Perelka89

Dla wielu cała seria: "Poltergeist", poza beznadziejnym remakem, była przeklęta. Heather nie była jedyną aktorką , która przedwcześnie zmarła. Poczytaj co spotkało dziewczynę grającą jej starszą siostrę...

ocenił(a) film na 5
Skandal

O kurcze?!!! Strasznie intrygujące i przerażające!

Perelka89

Ja bym nie szukał tu teorii spiskowych; świat jest mocno zakręcony sam w sobie, a ludzie (w sporej części) parszywi.

ocenił(a) film na 5
tomtop

Racja ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones