PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=859295}

Dual

5,8 1 640
ocen
5,8 10 1 1640
Dual
powrót do forum filmu Dual

Zaiste...

ocenił(a) film na 8

... intrygujący film. To nie żadne s-f, to zwyczajny thriller. Ot, zwykła historia - lekarze mówią że umrzesz, zero szans na przeżycie, śmierć nastąpi bezboleśnie, ale nie wiadomo kiedy. I kropka. Wszelkie problemy przestają istnieć - no, jedynie trzeba pomyśleć o formie pochówku i kolorze trumny.

Jest to teatr jednego aktora. Widzimy zmiany w naszej bohaterce - najpierw z apatii i marazmu do szoku, potem pogodzenia się z losem, kolejnego marazmu i otrząśnięcia się. Kiedyś w końcu trzeba sobie uświadomić, że chce się żyć, bo oprócz tego nie ma się nic. I nawet jak okazujesz się nikomu niepotrzebnym śmieciem, to chyba warto zawalczyć o prawo do istnienia.

Naprawdę ujęła mnie mimika naszej bohaterki. Targanie emocjami, od spokoju do panicznego strachu, od olewactwa do determinacji. I pytanie - ile z siebie dasz żeby to przetrwać?

[MOŻLIWE DELIKATNE SPOJLERY]
...
...
...
...
...
...
...
...

Jedyny problem, to kwestia tej walki i coby dać z siebie więcej niż tylko flaki. Przyszłość nie cacka się w tańcu - jak chcesz walczyć o istnienie to musisz wybrać czy to ma być broń palna, czy biała, w dodatku w świetle reflektorów w programie rozrywkowym.

I dylemat - czy zostać egoistycznym wyrzutkiem, czy pozwolić lepszej wersji siebie pozostać z bliskimi.

ocenił(a) film na 7
zmechu

Mi ten film skojarzył się ze starymi odcinkami Black Mirror (chyba nawet był podobny odcinek z klonem). Trudno tu przypasować jakiś gatunek, bo dostajemy miks wszystkiego od dramatu po (czarną) komedię, ale ten humor raczej nie każdemu przypasuje, żeby nie powiedzieć, że nie każdy go zrozumie. Brzmi to abstrakcyjnie, ale miałem też skojarzenia z filmami Barei, bo tu też mamy świat w krzywym zwierciadle. A dokładnie chodzi mi o to jak w tym filmie wygląda prawo odnośnie klonów itd. W kilku momentach zostajemy też zaskoczeni, bo historia idzie w całkiem innym kierunku niż myśleliśmy. No i co najważniejsze film udowadnia, że z małym budżetem można zrobić film, który nie będzie kolejnym dramatem obyczajowym.

McGyverPL

"Mi"? Na litość boską, jak można zaczynać zdanie od "mi"?

ocenił(a) film na 5
eltoro10000

McGyver i Chuck Norris mogą

ocenił(a) film na 7
eltoro10000

Fa, sol, la si, do ;)

ocenił(a) film na 7
zmechu

to nie jest żaden thriller tylko czarna komedia z elementami parodii i w taki sposób trzeba na niego patrzeć. Filmweb jak zwykle myli widza.

ocenił(a) film na 7
Dorma

Przecież tam nie ma zadnych elementów komedii - ani zwyklej, ani czarnej, ani parodii.

ocenił(a) film na 7
mkk3a

oczywiście, że są

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones