PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10044562}

Drzewa i ich powiązania

Trees and Other Entanglements
6,2 84
oceny
6,2 10 1 84
Drzewa i ich powiązania
powrót do forum filmu Drzewa i ich powiązania

Rozczarował mnie ten film. Myślałam, że będzie o połączeniach ludzi z drzewami, ich różnych relacjach i miłości ludzi do drzew, ich pięknie. Tylko z pozoru tak jest.
Tak jakby celem było głównie pokazanie historii poszczególnych postaci, a one jedynie luźno nawiązują do drzew.
Czasem pozornie zaczyna się od drzewa, ale zaraz wychodzi na wierzch ego postaci i reszta kręci się wokół tego.
Historie rodzin. Zbyt długi wątek porwania Weyerhaeusera; on sam mówi głównie o swoim przedsiębiorstwie.
Mam wrażenie, że gdyby w filmie zamienić drzewa na pamiątki rodzinne, wyszłoby zupełnie na to samo.

ocenił(a) film na 7
MondegreenM

Zgadzam się. Mi się podobał, ale oczekiwałem czegoś bardziej o naturze. Już więcej o pięknie drzew dowiedziałem się z dokumentów na netfliksie, albo o filmie o grzybach. Tutaj za dużo wątków "ludzkich" i zbyt wiele przybliżeń postaci, które mało wnoszą. Jedynie facet od bonsai wydawał się na tyle specem, że coś ciekawego o tych drzewach opowiedział. Szkoda, trochę zmarnowany potencjał, ale sam dokument raczej ciekawy moim zdaniem.

MondegreenM

Mnie też rozczarował, ponieważ nastawiałem się na odniesienia do natury, a dostałem ludzi, którzy są z drzewami powiązani głównie zawodowo. Wątek ludzki jest dla mnie mało interesujący, a tutaj ten wątek to jakieś 90%. Poza tym jako dokument wydawał mi się ten obraz jakoś niespójny, jakby twórcy nie do końca wiedzieli co chcą pokazać. Znaczna część dokumentu traktuje o bonsai i jego twórcy oraz o działalności i życiu jednego z największych w USA przemysłowca drzewnego. Do tego bezsensownie chcą to połączyć, umieszczając w historii przemysłowca wątek o bonsai, a a gość od bonsai nagle mówi o swoich zmartwieniach, że mieszka obok terenu należącego do wielkiej firmy przemysłowej. Całość jest przeplatana wątkami o fotografce drzew, babce, która oczyszcza drzewa z pasożytów, czy gościu, który sądzi drzewa. Twórcy filmu chcą pokazać nastawienie tych ludzi do drzew i jakie pełnią w ich życiu znaczenie, ale to wszystko podane jest dla mnie w mało przekonujący sposób, tak jakby chcieli urozmaicić dwa główne motywy - przemysłowca i bonsai.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones