PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=796549}
5,3 362
oceny
5,3 10 1 362
Dream Boat
powrót do forum filmu Dream Boat

Komentujący przede mną widać, że niestety nie zrozumieli przesłania dokumentu i nie potrafili przebić się chyba przez swoje odruchowe reakcje, jakie może wzbudzić w przeciętnym polskim heteroseksualnym facecie kilka gołych męskich tyłków. Myślę też, że nie jest to dobry dokument dla tych, co chcą zrozumieć "jak to jest być gejem" albo "o co tym gejom chodzi".
Film opowiada o mężczyznach, którzy w ten, a nie inny sposób radzą sobie z wykluczeniem, samotnością czy nawet przemocą z powodu swojej seksualności. Tak jak gejów widzi społeczeństwo, tak trochę skonstruowany jest ten film: pod zewnętrzną warstwą złożoną z nagości i seksu, kryją się uczucia i potrzeba bliskości. Można dyskutować skąd się bierze taki sposób "radzenia sobie" u gejów (chociaż to nie jest wyłącznie gejowski sposób, bo hetero też mają swoje rejsy, swoje sex kluby, ale rozumiem, że to co gejowskie bardziej szokuje). Ale film jest po prostu smutny i myślę, że najlepiej opisują go słowa reżysera "Tak długo, jak świat jest taki, jak jest, ludzie będą nadal potrzebować miejsc, w których mogą być sobą bez strachu i dyskryminacji. I takim miejsce jest właśnie rejs, miejsce, gdzie mogą to zrobić".

ocenił(a) film na 5
TechnoAllah

Zgadzam się z tym ale montaż i wyczucie chwili dokumentacyjne nie jest za dobry. Nie wierzę że na tej imprezie nie mam lepszych momentów. Dobra retrospekcja ( twarze przenikające ) gejów fajnie pokazuje ich indywidualny problem codzienności , imprezki z tańcem pokazują szerzej różność społeczeństwa oraz jak dużo innych od siebie ludzi szuka tego samego "schronu" przed światem zewnętrznym choćby na chwilę,hindus i jego zachowanie było dziwne i śmieszne ale problem bardzo tragiczny i smutny, oraz jego "syndrom sztokholma dla własnego otoczenia", francuz na wieku autentyk i prawdziwe , muzułmanin niby też , ale to było takie chwilami jowialnie i bez emocji , interakcja w pokoju z Hindusem na temat wyjazdu i jego rodziny dobra ale nadal coś tam nie pasi , mogli by pokazać drakqueen lub osoby transpłciowe będące gejami mieli by więc historii by pokazać to mocniej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones