PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=727361}
7,1 4 692
oceny
7,1 10 1 4692
Dragon Ball Z: Fukkatsu no F
powrót do forum filmu Dragon Ball Z: Fukkatsu no F

Kino

ocenił(a) film na 5

Myślicie, że są jakieś szanse, by to zostało wyemitowane w jakimś polskim kinie? Od dziecka marzyłem o obejrzeniu Dragon Balla na wielkim ekranie.

ocenił(a) film na 10
Gokufan

Jakieś są, ale powiedziałbym, że na chwilę obecną 1%.

ocenił(a) film na 5
Shounen

Nie liczę na żadne multipleksy, bardziej pokładam nadzieję na jakichś mniejszych kinach, maratonach itp.

ocenił(a) film na 10
Gokufan

Wiadomo, ale to niewiele zmienia. Przynajmniej jeśli chodzi o legalne pokazy. Czasem u nas puszczają filmy anime czy w ogóle inne japońskie, ale i to tylko te o poważniejszej tematyce, czyli dramaty.

ocenił(a) film na 7
Shounen

Mogli by odpuścić sobie kilka chłamów z zachodu, i puścić ludziom w kinach to, co chcieliby obejrzeć.

T4O

Tylko ludzie na bajki nie chodzą, wolą chłam.

ocenił(a) film na 7
vegeta391

Filmweb chyba też woli chłam, jak tak patrzę na ich newsy.

T4O

Albo tańczysz do muzyki, którą grają, albo nie tańczysz wcale. Brutalne prawo dzisiejszego świata.

ocenił(a) film na 7
vegeta391

To chyba od nich zależy, jak będzie funkcjonować ta strona? Świat filmowy i growy, nie jest tylko na zachodzie, a o takim bardzo znanym anime, jak Dragon Ball, wypadało by napisać. Taki gówniany Evolution puścili u Nas w kinach, ale tego, jak i poprzedniego filmu już nie mogli, bo.... anime się w Polsce nie sprzeda.... taaa... ale taki Evolution już na pewno, bo z zachodu. xD

T4O

Akurat Evolution stwarzało możliwości kina dla całej rodziny. Nie znam polskich boksofisów, ale podejrzewam, że dystrybutorzy nie stracili. (Co prawda jak ja byłem z kumplami, to byliśmy (chyba) jedyni na sali w jakoś pierwszym tygodniu po premierze, jednak to niczego nie obrazuje).

Omówmy się, fanów Smoczych Kul jest u nas jak na lekarstwo (takich, co by do kina poszli). Do tego jeszcze gros „miłośników” DB miesza obie nowe kinówki z błotem, bo „to już nie to, co kiedyś”; „Toiriyma się sprzedał”, „Gokū chuderlak” i „niemęskie włosy”. Nawet jeśli byłaby kategoria wiekowa „bez limitu”, to jakoś nie chce mi się wierzyć, żeby rodzice poszli z dziećmi na seans „chińskiej bajki, pełnej przemocy i erotyki”.

Jedyna nadzieja w kinach studyjnych. Jeśli już to oficjalnie wyświetlą, to właśnie w takiej formie.

ocenił(a) film na 7
vegeta391

No w sumie masz "trochę" racji, jednak jest jeszcze coś takiego, jak wydanie DVD - o ile nowego filmu jak na razie nie zobaczymy na nośniku, to ten wcześniejszy można już spokojnie nabyć. Mogliby się pokusić, o wydanie Bitwy Bogów w Naszej rodzimej wersji językowej, nawet z samym lektorem (który byłby notabene, najlepszym rozwiązaniem).

Co do samego powrotu Dragon balla, to raczej zdania na wspomniany przez Ciebie temat są podzielone - niektórym owszem, te dwa filmy w ogóle się nie podobają (zakładając, że ktoś już ten drugi film widział xp), ale wydaje mi się, że większość osób jest zadowolona z powrotu.
Teraz jest trochę zgrzytanie zębami po tym, jak Toi wypuściło fatalnie wykonany piąty odcinek serii. Wielu ludzi zaczęło wątpić, czy ten powrót na pewno będzie udany.

Jeżeli chodzi o moją ocenę dla Bitwy Bogów, to napiszę tak - jest to dobry film, jednak nie bardzo dobry. Na pewno humor Akiry jest tam odczuwalny, walki są... w miarę dobre (chociaż w serialu były lepsze, i nie pomagają tutaj nawet te trójwymiarowe efekty), kreska dobra, chociaż momentami lipna. Najbardziej nie spodobała mi się scena, gdzie Son Goku przemienił się już w tego Boskiego SSJ. Mimo tych niektórych wad, na pewno każdy fan taki jak ja, chciałby móc sobie tę klinówkę postawić na półce.

ocenił(a) film na 7
T4O

* kinówkę - miłe to, że Filmweb pomyślał o czymś takim, jak edycja postu. xD

T4O

No, widzisz, sam kręcisz nosem nad Czternastką.

Jeśli idzie o Dwunastkę i Trzynastkę, to wyświetlili to w kinach i wydali na wideo, bo wtedy utrzymywał się jeszcze szał na Smocze Kule i było to dochodowe (a przynajmniej z zasady miało być). Zdobycie licencji swoje kosztuje, a przy cenie oscylującej w okolicy 60-100 złotych, nie każdy „kręcących nosem” fan zechce sobie nabyć płytkę z wątpliwej jakości tłumaczeniem okraszonym słabym lektorem, a tak pewnie by się stało.

Ponadto jeśli ktoś jest poważnie nakręcony na słuchanie i nie potrafi czytać, zawsze może sobie wyszukać fanowską polonizację, przy której realizacji współpracuje profesjonalny lektor:
http://fanlektortv.pl/?page_id=1944

ocenił(a) film na 7
vegeta391

Myślę, że ludzie potrafią czytać, tylko nie dla każdego może to być wygodne. Sam oglądam DB Super z napisami, ale lubię też drugi raz obejrzeć sobie odcinek z lektorem (właśnie z tej strony).

Jeżeli Dragon Ball Super będzie podążało tą ścieżką, to nie widzę dla tej serii świetlanej przyszłości.

Masz racje, nie każdy byłby w stanie wydać taką kwotę na wersję DVD - na pewno nie większość osób - tym bardziej mając na uwadze fakt, jak (prawdopodobnie) ta dalsza seria się potoczy.

ocenił(a) film na 10
Gokufan

http://www.petycjeonline.com/chcemy_emisji_dragon_ball_z_fukkatsu_no_f_w_polskic h_kinach
Szanse nikłe, ale skoro powstała, to nie szkodzi się dopisać.

ocenił(a) film na 8
Gokufan

http://www.petycjeonline.com/chcemy_emisji_dragon_ball_z_fukkatsu_no_f_w_polskic h_kinach
PODPISANIE POTWIERDZAMY NA MAILU, W INNYM PRZYPADKU JEST NIEWAŻNE !!! :)

użytkownik usunięty
Videl132423

ja tą petycje już podpisałem

ocenił(a) film na 8

Petycja niestety nic nie dała...

użytkownik usunięty
Videl132423

Za mało osób podpisało petycje .

ocenił(a) film na 8

Możliwe...

Takie "petycję" nigdy nic nie dają, frajerzy ;D

użytkownik usunięty
Firxenow

tutaj sie mylisz , petycje odnoszą sukces , jeśli jest dużo podpisów . A mając takie podejście ; Takie petycje nic nie dają . Jest śmieszne . Tacy jak ty , przesiadują przez netem cały czas i nie wiedzą co zrobić ze sobą .

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
Firxenow

i przypomnę ci że oglądanie na necie , nie jest w pełni darmowe .

"Tacy jak ty , przesiadują przez netem cały czas i nie wiedzą co zrobić ze sobą ." Co ty o mnie wiesz dzieciaku?
Co do petycji to podaj mi przykład, która z tych śmiesznych, internetowych, pseudo-petycji odniosła sukces. Proszę bardzo.

P.S. tylko idiota stawia znaki interpunkcyjne po spacji.

użytkownik usunięty
Firxenow

petycja e o powrót Kevina samego w domu , odniosła sukces dzięki czemu jest co roku puszczany . No i czemu odrazu z wyzwiskiem wyskakujesz ?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Gokufan

Byloby swietnie zobaczyc kolejne zmagania Goku i reszty ekipy na duzym ekranie... ale prawda jest niestety taka, ze nie ma co robic sobie nadziei. Ja to sie ciesze chociazby z tego, ze nie zapomniano o tym wspanialym, a nawet sklonny jestem powiedziec - epickim - anime.

No i moze wreszcicie sie doczekamy ekranizacji DBZ. Jest już pierwszy odcinek, pt. "Light of Hope", do obejrzenia na YT, dodam, ze nawet nie najgorzej im to wyszlo :)

ocenił(a) film na 10
Gokufan

hmm, Fukkatsu no F ma zostać wyświetlony w 74 krajach, Polska chyba nie jest aż takim zadupiem, aby się nie znaleźć na liście...

ocenił(a) film na 6
iGomezGT

Czy jesteś wstanie podać mi skąd masz to info?

ocenił(a) film na 6
EnrilSoul

Znalazłem tylko to:
http://www.animenewsnetwork.com/news/2015-04-18/dragon-ball-z-resurrection-f-fil m-to-screen-in-74-countries/.87274

EnrilSoul

Masz oficjalne źródło:
http://www.toei.co.jp/release/movie/1205648_979.html

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
zapominalski13

Uwaga, na tych stronach jest nic innego jak płatne subskrypcje SMS!

Gokufan

Dawno temu w polskich kinach można było obejrzeć Fuzję i Atak Smoka, mam na DVD!

użytkownik usunięty
folkien22

Zasdroszcze ci , szukam tych filmów wszędzie i nie ma .

folkien22

Fuzja i Atak Smoka były u nas w kinach jakieś 15 czy nawet 20 lat temu. Sam byłem na seansie i doskonale pamiętam że frekwencja była tak oszałamiająca że nie dziwie się dlaczego nie opłaca się dystrybutorom wchodzić z anime do kin. Było pięć osób :-I Na DVD też miałem (był Polski dubbing!) ale oczywiście gdzieś wsiąkło. Pamiętam że było w innym (fajniejszym) niż standardowe pudełko DVD.

Gokufan

Szanse są bardzo niewielkie. Tylko raz, jeśli dobrze pamiętam, puścili w kinie DB, tę część z Tapionem i jakiś drugi, ale ot był jeszcze te czasy, kiedy DB leciało w telewizji i był na to szał. Teraz naprawdę wątpię, żeby to się udało.

użytkownik usunięty
namii

Nie zgodzę sie tu z tobą

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
Gokufan

Ja myślę że ; Jeśli poparcie dla tego filmu będzie będzie bardzo duże np 1000000 to jest duża , szansa że bedzie w kinach .

ocenił(a) film na 8
Gokufan

Nie ma co liczyć, w ogóle azjatyckie kino u nas w polsce leży, ja pokładałem nadzieję na filmy z serii Ip Man w polskich kinach ale jak widać też nie mogą się przebić na srebrny ekran w PL. Nie mam pojęcia dlaczego, czy to tylko ze względu na spodziewaną niską frekwencję?

ocenił(a) film na 10
elaskawski

Ostatecznie nie tylko w Polsce. Dużą rolę powinny odgrywać kina studyjne, ale te puszczają raptem kilka japońskich filmów rocznie, nieraz tylko lokalnie. Chyba brak nam ludzi, którzy pociągnęli by ten temat.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones