PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=35139}
7,2 7 514
ocen
7,2 10 1 7514
6,4 14
ocen krytyków
Dracula
powrót do forum filmu Dracula

"I am Dracula"

ocenił(a) film na 10

To zdanie wypowiadane z charakterystycznym akcentem Lugosiego chyba na zawsze przejdzie juz do historii kina.
Film ciekawy, o ile lubi sie stare filmy, pozbawione gwiezdnowojennych efektow specjalnych. ;)
Klasyka horroru, perfekcyjny w swej roli Bela Lugosi.

ocenił(a) film na 9
steppenwolf

i don't drink....wine to moje ulubione z tego dzieła, oczywiście obok nietoperzy na sznurkach, rewelacja

ocenił(a) film na 6
Slayer

ogólnie filmik fajny i z charakterystycznym teatralnym klimatem. naprawdę warto:D

ocenił(a) film na 10
steppenwolf

Calkowicie sie zgadzam, genialny film z doskonalym Bela Lugosim w tytulowej roli. Teatralnosc i statycznosc w tym filmie dodaje specyficznego, wysmienitego wrecz klimatu calosci. A nietoperze na sznurkach naprawde wzbogacaja ten film. Kultowy klasyk.

steppenwolf

Zgadzam się! Zupełnie nie przeszkadzał mi brak muzyki w filmie ...ta narastająca cisza była po prostu nieznośna i tylko potęgowała napięcie (szczególnie w trakcie wizyty Renfielda w zamku hrabiego Draculi :) Cudowny Lugosi i kreacja której pozostał wierny aż do śmierci (kazał pochować się w stroju Draculi) ...poza tym nigdy nie zapomnę Renfielda i najdziwniejszy śmiech jaki kiedykolwiek słyszałam w kinie !:D

Podsumowując; dwóch Genialnych aktorów, armadillo, pajęczyny,podwieszane nietoperze, zero efektów specjalnych i mamy arcydzieło kina grozy !

użytkownik usunięty
KotArystokrata

film jest wspaniały,ale jak dla mnie zupełnie niestraszny :) Bela Lugosi fenomenalny,szkoda że marnie skończył..

steppenwolf

Dołączam się, film wspaniały w ogóle mnie nie nudził a Bela Lugosi w roli Draculi doskonały.

ocenił(a) film na 7
steppenwolf

Przecudny film, wspaniała gra aktorska zwłaszcza świetny Bela Lugosi który stworzył niesamowitą i niezapomnianą rolę. Lubię takie stare filmy, kino grozy. Często podobają mi się bardziej niż obecne. Najbardziej polubiłam scenę kiedy Dracula i jego żony wychodzą z trumien, ogółem wszystkie sceny w zamku w Transylwanii. Te w Londynie nie bardzo, jak dla mnie Dracula tam nie bardzo pasował w tym domu. Ogółem film jest rewelacyjny

ocenił(a) film na 10
steppenwolf

Christopher Lee moim zdaniem o wieeele lepiej wypowiedział tą kwestię.

ocenił(a) film na 6
steppenwolf

hmmmm mam problem z takimi filmami.
z jednej strony doceniam to kino biorąc pod uwagę to że film został nakręcony tak dawno temu i gdybym oceniał je 80 lat temu pewnie bym wystawił 9.
Jednak dziś ten film jak dla mnie się strasznie zestarzał... :-(
Biorąc pod uwagę to, że na przykład "tokijska opioweść" z 53' ma u mnie 10, "dwunastu gniewnych ludzi" z 57' ma u mnie 10 czy "to wspaniałe życie" z 46' ma u mnie 9 czy obywatel kane z 41' i te filmy mimo upływających lat się bronią to nie mogę dać draculi więcej niż 6 - niestety.

BartasBartas

I bardzo dobrze. Nie sugeruj się opiniami innych (szczególnie gdy zachwycają się nietoperzami na sznurkach). Są filmy jak 12 Angry Men, które mimo lat nie tracą na jakości, niestety ten zdecydowanie do nich nie należy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones