PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5352}

Dr Jekyll i Mr Hyde

Edge of Sanity
5,6 260
ocen
5,6 10 1 260
Dr Jekyll i Mr Hyde
powrót do forum filmu Dr Jekyll i Mr Hyde

"Edge of sanity" to pozycja z cyklu "dwa w jednym": twórcy zdecydowali się połączyć dzieje doktora Jekylla i pana Hyde'a z historią Kuby Rozpruwacza. Efekt jest raczej dziwny i mniej ciekawy, niż można by oczekiwać. Nie pomaga osoba Anthony'ego Perkinsa na pierwszym planie, który już wówczas zmagał sie z chorobą. Jako Jekyll jest po prostu kolejną zahukaną wariacją na temat Normana Batesa, po przemianie w swe demoniczne alter ego przypomina już jedynie wyniszczonego narkomana na głodzie. Przykre, zważywszy, że był to w zasadzie główny magnes przyciagający mnie do tej pozycji. Sporo tutaj takze nagości, miejscami jest całkiem krwawo - to oczywiście, w przypadku tego typu pozycji, jak najbardziej na plus, jednak też nie jest to plus, który robiłby jakąś wielką różnicę. Scenariusz jak dla mnie jest mocno przekombinowany i to chyba w najwiekszym stopniu mnie boli - bzdury, nawet gdy wchodzą gładko, pozostają bzdurami. Ta tutaj nie jest aż tak katastrofalnych rozmiarów, jak choćby wymysły autorów "Draculi 2000", ale i tak można się przynajmniej wzdrygnąć.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones