PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=731748}
7,7 857
ocen
7,7 10 1 857
Dotknięcie anioła
powrót do forum filmu Dotknięcie anioła

Mój odbiór?

ocenił(a) film na 7

Zbyt patetyczny, zbyt metafizyczny, zbyt subiektywny i niesprawdzalny, jak na dokument, a jednak piękny!

ocenił(a) film na 9
Ja_pitole

http://www.rp.pl/artykul/1161707.html?print=tak&p=0 co do faktów przedstawionych - wszystkie udowodnione przed powstnaiem filmu, inaczej PISF nie dałby pieniążków. Celowo zrezygnowali twórcy z elementów strikte dokumentalnych, naukowych ponieważ to by zepsuło artystycną i piekna narracje jaką wprowadził Henryk Schoenker.

ocenił(a) film na 7
Ja_pitole

Też uderzyła mnie ta metafizyka, normalnie powiedziałabym, że to trochę dziecięca fantazja (też np. fakt, że był przy śmierci znanego aktora), ale co ja wiem o tamtych czasach. Chyba tylko tyle, że żeby przeżyć wówczas w Polsce, będąc Żydem to musiało się liczyć na cały łańcuch szczęśliwych zdarzeń i taki ocalony ma prawo to sobie tłumaczyć jak chce, czy może nawet - jak po prostu potrzebuje to sobie wytłumaczyć (zracjonalizować coś takiego zapewne trudno)... Ta barwna, subiektywna narracja Schoenkera jest dużym atutem filmu, także dlatego, że w końcówce sam bohater sprowadza ją na ziemię: anioł - tak, ale jednak człowiek...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones