PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=866641}

Dom Gucci

House of Gucci
6,4 73 084
oceny
6,4 10 1 73084
5,2 44
oceny krytyków
Dom Gucci
powrót do forum filmu Dom Gucci

Specjalnie wczoraj założyłam konto na Filmwebie, do którego zbierałam się już jakiś czas aby moją pierwszą oceną był właśnie Dom Gucci :)

Bardzo czekałam na ten film i w końcu się doczekałam! Powiem tak - było warto czekać.

Klimat jest niesamowity: lata 80te, Włochy, muzyka i te kostiumy! Myślę, że w tej kategorii nominacja do Oskara to pewniak :)

Polecam zapoznanie się z historią rodu Gucci chociaż w streszczeniu przed pójściem do kina, ponieważ łatwiej będzie wiedzieć co i jak. Ja przeczytałam książkę o tym samym tytule, więc było mi łatwiej.

Co do samych postaci:

Lady Gaga zagrała świetnie! Patrząc na nią naprawdę widziałam ogrom emocji. Najpierw to z jakim pożądaniem i erotyzmem patrzyła na swoje męża, by potem targały nią uczucia żądzy i zemsty.

Adam Driver tutaj miał dość spokojną rolę. Obejrzałam z nim ostatnio trzy w filmy, w których grał całkowicie inny typ człowieka i egzamin zdany na 5! Uwielbiam tego aktora <3

Jared Leto jako Paolo to postać, która wzbudziła najwięcej śmiechu na sali - nasz gołąbek :D

Naprawdę bardzo polecam wybrać się do kina tylko nie pijcie dużo bo sam film trwa prawie 3h i szkoda wychodzić w trakcie :D

Dajcie znać co myślicie.

ocenił(a) film na 7
steffanolaa

Zgadzam się! Film bardzo dobry , a Lady Gaga błyszczała na ekranie tak jak jej biżuteria w filmie :))

Mikii03

Sama ze sobą się zgadzasz ? I zdecyduj się, oceniasz na 8 czy 9 ? Żenada.

raffaello_od_ferrero

Ktoś tu ma rozdwojenie (ba, potrojenie) jaźni XD

raffaello_od_ferrero

Chyba że to jakiś błąd strony, że powtarzają się miniaturki zdjęć profilowych.

ocenił(a) film na 9
raffaello_od_ferrero

To jest błąd strony, mi się nawet wyświetla że ty masz to samo profilowe co ona :)))

ocenił(a) film na 7
raffaello_od_ferrero

Żenada ? Sprawdź najpierw coś dokładnie za nim tak napiszesz.

Mikii03

Ridley Scott nawet na FW musi kupować oceny? Tego sie po nim nie spodziewałem...

steffanolaa

Mi się bardzo podobało. Dodam jeszcze Pacino, który idealnie wypadł w roli Aldo

ocenił(a) film na 5
steffanolaa

ten film jest masakryczne nudny i pusty niestety

Alan_Marks

Pusty akurat. Plejada gwiazd i klimat Ojca chrzestnego. Polecam, dobre kino.

ocenił(a) film na 5
egost

Plejada gwiazd nie gwarantuje dobrego filmu, a klimat "jak w Ojcu Chrzestnym" to co najwyżej mokry sen reżysera

ocenił(a) film na 3
egost

Klimat Ojca Chrzestnego XD ja czekałem na te zabójstwo przez cały film, 2 razy na nim zasnąłem a dialogi aktorów grających Włochów we Włoszech po angielsku z niby włoskim akcentem to najbardziej irytująca melodia oprócz dark metalu.

Alan_Marks

Przypomina posłanki Nowoczesnej.

ocenił(a) film na 8
steffanolaa

Trafna recenzja, zgadzam się. Jared aleto był świetny, tak włoski, prawdziwy. A Lady Gaga gooorącą Włoszką!

ocenił(a) film na 8
steffanolaa

Trafna recenzja, zgadzam się. Jared aleto był świetny, tak włoski, prawdziwy. A Lady Gaga gooorącą Włoszką!

ocenił(a) film na 9
Sing_Swing

Cieszę się, że się ze mną zgadasz :)

ocenił(a) film na 5
Sing_Swing

"gooorącą Włoszką" z mało włoskim akcentem

ocenił(a) film na 7
Alan_Marks

kreacja lady gagi oceniam wysoko gdyż wypadła rewelacyjnie !!! i dzięki bogu że Anne Hathaway nie została wybrana do tej roli bo była by to klapa. Nie nastawiam się na oscara dla tego filmu gdyż zawiodłem się brakiem wielu scen i jest tez sporo błędów w tym filmie ale kto nie wie o jakie chodzi zachęcam przeczytać książkę i obejrzeć wywiad z prawdziwa REGGIANI :)

ocenił(a) film na 5
adrien_dominic

Lady Gaga zagrała fenomenalnie, lecz jej akcent nie był włoskim akcentem

steffanolaa

Film dobry. Czy do ostra być może ale nie sądzę że wygra. Troszkę były momenty ze przynudzał ale mocne 6. Zgadza się zabrakło akcentu włoskiego.

ocenił(a) film na 6
steffanolaa

A ja mam mieszane uczucia. Generalnie podobał mi się. Historia ciekawa, ale film był wg mnie bardzo groteskowy. Miał być dramat, ale gra aktorska pasowała mi bardziej do komedii. Obsada świetna ale Lady Gaga nie dała rady. Ja z jej gry zapamiętałam tylko wytrzeszczone oczy, którymi próbowała zagrać każdą emocję i dziwny włoski akcent. Zupełnie nie przekonała mnie do siebie. Film trochę za długi. Byłam nastawiona na efekt WOW, bo to przecież film Ridleya Scotta, ale efektu WOW nie było. Oglądało się przyjemnie. Al Pacino jak zwykle świetny, moda, "Włosi" i 2:38 przeleciało ;)

ocenił(a) film na 8
steffanolaa

Mnie najbardziej śmieszą recenzje naszych krytyków od rozczarowania po zachyt, dawno chyba nie było aż takich rozbieżności. Ja się dobrze nawilam, a chyba o to chodzi w kinie. Muszę spr czy jest w PL soundtrack.

ocenił(a) film na 8
steffanolaa

Dla mnie właśnie w ogóle nie czuć klimatu lat 80. - na co liczyłem. Jest szybki przeskok z 79 do 90.

ocenił(a) film na 6
steffanolaa

Co za pier... Ja myślałem że nie konto założyłaś tylko coś od Gucci. Wtedy byłoby to bardziej wiarygodne. Słaby film. Cały czas czekałem na coś, na jakiś wystrzał fajerwerka ale się nie doczekałem. Podziwiam Gage, jak to możliwe że ktoś ma więcej niż jedne super talent? To samo Jared Leto. My też mamy u siebie pana od Comy.
Niesamowite. Pozdrawiam. Ten film jest jak te torebki z targu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones