PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5185}

Doktor Strangelove, lub jak przestałem się martwić i pokochałem bombę

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb
8,0 45 108
ocen
8,0 10 1 45108
8,2 40
ocen krytyków
Doktor Strangelove, lub jak przestałem się martwić i pokochałem bombę
powrót do forum filmu Doktor Strangelove, lub jak przestałem się martwić i pokochałem bombę

Bardziej to będzie czymś na kształt reklamy niż przemyślaną recenzją;"dziarscy chłopcy"wiele metrów nad ziemią,czekają na rozkazy odnośnie ewentualnych manewrów,ważących na losach świata,tymczasem przeglądają swój ekwipunek:"Środki pobudzające,środki uspokajające,środki nasenne,zminiatoryzowany,frazeologiczny słownik rosyjski połączony z Biblią,3pary nylonowych pończoch,3 szminki;-Kurczę starczyłoby na niezły weekend w Vegas".To,co rządzi całym tym filmem,to stale narastająca groteska,której nieodłacznym elementem jest w wydaniu Kubricka mocno zróżnicowany humor-od drobnych manipulacji słownych,poprzez wyrafionowane drwiny ze wszystkiego i wszystkich,po takie jego przejawy,które niebezpiecznie "napierają"na granicę dobrego smaku(nie dotykając jej jednak);a wszędzie roi się od kontekstów i przerysowań.Najlżejszy z najcięższych filmów najbardziej wszechstronnego za życia i najbardziej hołubionego po smierci amerykańskiego twórcy kina.

ocenił(a) film na 9
Julietta

Urzekła mnie ta odpowiedź, doskonałe podsumowanie :) nic dodać, nic ująć

użytkownik usunięty
yubby

Starszego tematu nie można było odkopać?

ocenił(a) film na 9

i co z tego? jeśli twój komentarz nic nie wnosi tylko masz się czepiać to nie zaśmiecaj internetu

ocenił(a) film na 7
yubby

W sumie to aż miło czytać takie wiekowe recenzje. :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones