PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10015514}

Dobrzy nieznajomi

All of Us Strangers
7,4 14 962
oceny
7,4 10 1 14962
7,3 41
ocen krytyków
Dobrzy nieznajomi
powrót do forum filmu Dobrzy nieznajomi

niedokonczone watki

ocenił(a) film na 9

Samotnosc, strata, dzieciece traumy, milosc ,bliskosc, mama , tata,Ktos napisal tu, ze film jest moze niedokonczony, niedomkniety . Dla mnie film i wszystkie jego watki sa bardzo dokonczone. Kazdy aspekt jest bardzo przemyslany , jest precyzyjnie wyegzekwowany i czemus sluzy.Muzyka oryginalna i piosenki , cala sfera dzwieku, zdjecia \, montaz i aktorstwo o ktorym by mozna osobno napisac. Dokonczeni polega na mnogosci odczytywania znaczen poszczegolnych scen ale i calego filmu. Nie chce juz nic oceniac , opisywac zeby nie psuc. Jedno dla mnie jest pewne- bardzo warto zobaczyc, wysluchac, przezyc, przemyslec.To wyjatkowy film. Film ktory mozna rozstrzasac samemu czy w towarzystwie-co to wlasciwie bylo? Co sie stalo? Co ja wlasnie zobaczylem? A czy on..... ? A jesli ktos sie obawia , to recenzji opisujacych dokladnie o czym jest film jest duzo. 9/10

seamek

proszę przeczytać sobie w słowniku języka polskiego co znaczy "dokończenie": dokończyć — dokończać, dokańczać «doprowadzić coś do końca» . Jak można pisać, że wątki są dokończone, skoro pozwalają na luźną interpretację przez widza? Zatem to nie jest dokończone, tylko "zagrane" a widz ma się domyślać co autor miał na myśli!
Zatem oceniasz film na podstawie Twoich domysłów, a nie tego co autor chciał pokazać (w tym wypadku: reżyser, scenarzysta, itp.)
Jeżeli będziesz lecieć samolotem z miejsca A do C, zaś po drodze samolot nagle wyląduje w miejscu B. To uważasz że osoba patrząca na to z boku pomyśli że doleciałeś do miejsca C? Nie, podróż nie jest dokończona a dalsze losy pasażera pozostają w "luźnej" interpretacji osoby trzeciej.

Zatem nie gadaj, że coś jest dokończone... Proszę zacząć oceniać filmy na podstawie tego co pokazują, a nie tego jak się coś zinterpretowało, bo o interpretacji może jedynie wypowiadać się "pasażer"/ "autor"!

ocenił(a) film na 9
suomik

W zasadzie nigdy nie odpowiadam obcesowym pouczaczom, moralizatorom,lepiej wiedzacym PITA . Zrobie wyjatek. Literatura, poezja, film, nie jest lataniem samolotem z A do B , nie jest dodawaniem 2+2 , nie wymaga jedynego slusznego wyjasnienia " co poeta na mysli mial. Mimo braku jednoznacznych wyjasnien moze byc czyms skonczenie pieknym, dokonczonym , zamknietym ,nie wymagajacym poprawek, dopisywania domkniec. Ponadto , w moim komentarzu jest zwrot klucz dla takich wlasnie , hmmm, nieuwaznych podekscytowanych -DLA MNIEszlifowani savoire vivru. Nie dla wszystkich .Dla mnie , taka jest moja opinia. Polecam forum czytaczy ksiazek telefonicznych i filmow na youtube " jak zreperowac rower" . I szlifowanie savoir-vivre.

ocenił(a) film na 8
seamek

Przez brak logiki w tym chaotycznym wywodzie i egzaltację na granicy rozedrgania trudno zrozumieć, co chciałeś powiedzieć.

ocenił(a) film na 9
suomik

Dzieło dokończone może być dziełem otwartym. A Tobie proponuję filmy klasy B lub C, które łopatologicznie tłumaczą i zamykają każdy wątek

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones