PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10015514}

Dobrzy nieznajomi

All of Us Strangers
7,4 15 737
ocen
7,4 10 1 15737
7,3 41
ocen krytyków
Dobrzy nieznajomi
powrót do forum filmu Dobrzy nieznajomi

Przepieknie nakręcony, przepięknie zagrany, szarpiący emocjami na wielu poziomach. To ten rodzaj wrażliwości twórców, który tak rzadko spotyka się w filmach. Delikatność, czułość, troska o uczucia drugiego człowieka, bliskość. Szczerość rozmów, każdego spojrzenia, gestu jest tak poruszająca. Wspaniale byłoby, gdybyśmy mogli mieć takie relacje z żyjącymi, a nie wtedy, gdy jest już za późno.

ocenił(a) film na 10
Agatonik

dokładnie tak... film, który ostatnio mnie równie mocno poruszył to był Aftersun, również z Paulem Mescalem. po prostu chłopak wybiera ważne, poruszające kino. i chwała mu za to,

ocenił(a) film na 10
nancygirl22

Paul to świetny aktor, a razem z Andrew Scottem stworzyli piękną romantyczną parę...

Agatonik

Gdyby to był film o parze hetero to byś się tak nie zachwycała. Zachwycasz się bo to gejowski film.

ocenił(a) film na 8
divx_avi

Bardzo się mylisz, ale cóż...

Agatonik

Wątpię, lewica ma to do siebie że każdego LGBT gniota mają za dzieło sztuki.

ocenił(a) film na 8
divx_avi

Przestań myśleć stereotypami

ocenił(a) film na 5
Agatonik

Przeważnie się zgadzam z Twoimi opiniami, ale tym razem nie bardzo. Wątek z domem rodzinnym super i myślałem, że tam osiądzie punkt ciężkości. Ale niestety wszystko utonęło w tym queery-sosie. Na forum kto da mniej niż 8, zostaje ogłaszany homofobem. A dla mnie to słaby film z ciekawym wątkiem jedynie.

ocenił(a) film na 8
siouxie

Każdy odbiera inaczej. On był queer i pominięcie tego wątku odebrałoby wiele zarówno jego historii, jak i wątkowi relacji z rodzicami.

ocenił(a) film na 10
Agatonik

Zgodzą się z Tobą Agatonik w 100%. Gdyby Adam nie był queer, to ta historia nie byłaby już tą historią, tylko opowieścią o czymś zupełnie innym. Pokazanie jego relacji z Harrym jest tutaj absolutnie konieczne, żeby ta historia stała się wręcz taka "namacalna", a nie byłaby tylko w domyśle. Adam miał problem z rodzicami, bo dorastał w latach 80-tych i akceptacja osób homoseksualnych była o wiele mniejsza, niż teraz. Dziwię się, że dziś w XXI wieku ludzie nadal mają problem, że w filmie jest pokazane życie pary gejów, że się tak wyrażę w pełnej krasie. Dla mnie historia Adama i Harry'ego, to jedna z najpiękniejszych (a zarazem najsmutniejszych) historii miłosnych. Aktorzy Andrew Scott i Paul Mescal stworzyli przepiękną parę filmową. Nawiasem mówiąc uwielbiam Paula Mescala, taki młody chłopak, a taką dojrzałą kreację potrafił stworzyć, że wierzy mu się absolutnie.

ocenił(a) film na 8
jude_4

Też zachwyca mnie Paul Mescal - ma w sobie jednocześnie delikatność i jakąś siłę, które to powodują, że gdy pojawia się na ekranie, nawet w niewielkim epizodzie przyciąga całą uwagę. Tak było w Aftersun, tak też jest w Dobrych nieznajomych. Jestem bardzo ciekawa jego następnych ról.

ocenił(a) film na 10
Agatonik

Zgadzam się z Twoimi słowami w 100%. Film szarpie emocje na wielu poziomach. Cudownie zagrany. Jak dla mnie Andrew Scott dał aktorski popis życia (to nieporozumienie że został pominięty w wyścigu oskarowym). Paul Mescal doskonale go uzupełnił.

ocenił(a) film na 8
niupek

To budujące, że jest nas więcej❤️

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones