PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=752725}
7,7 172 523
oceny
7,7 10 1 172523
7,0 36
ocen krytyków
Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie
powrót do forum filmu Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie

Plusy i minusy

ocenił(a) film na 7

To ma być komedia? Ani razu się nie zaśmiałam.
W filmie podobają mi się fajne smaczki np. Eva dogryzająca Biance podczas obiadu i jej pomysł z powiększeniem piersi - potem się okazuje, że wynikało to z romansu z Cosimo - Bianca wspomina, że Marica ma "duze cycki", widocznie takie kobiety są jednak w jego guście i Eva chce mu się przypodobać.
Oczywiście musiał pojawić się wątek homopropagandowy - gej jako ten jedyny niewinny na tle zepsutych, nieudanych małżeństw, wygłaszający pouczające przemówienie, było to troszeczkę przesadzone, no ale coż, musi być poprawnie politycznie.
Mało przekonujący był dla mnie romans Evy z Cosimą - serio poleciała na tego wąsacza mając tak mądrego, inteligentnego męża? Jej zdrada była chyba najsmutniejsza w tym filmie, Rocco, był jedyną osobą, która wzbudziła we mnie sympatie, reszta "przyjaciół" jakaś taka nieprzyjemna i odpychająca.
Wątek zamiany identycznych telefonów - mega trzymał w napięciu, aż współczułam temu Lele.
Pod koniec film robi się mocno naciągany, czego apogeum następuje przy telefonie Marici o tym, że jest w ciąży.
Film skłania do refleksji

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones