PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=716498}
5,0 66 277
ocen
5,0 10 1 66277
6,0 33
oceny krytyków
Disco Polo
powrót do forum filmu Disco Polo

Ona tańczy dla mnie

ocenił(a) film na 5

Chaotyczna i często sucha kupa, ale za to ręcznie malowana. Stylizacja na amerykański mix kiczu, westernu, tandety, parodii, amerykańskiego snu w pigułce i hymnu pochwalnego dla muzyki disco polo to bezdyskusyjne zalety. Ale po jakimś czasie zaczyna to nudzić i często jest zwyczajnie nieśmiesznie, a końca nie widać. A gdy nagle się kończy, okazuje się,że był to hymn pochwalny dla Polski, polskości i Polaków. B.ładna strona wizualna (jak na polski film), ale nawet Gatsby miał jakąś fabułę i bohaterów, którzy ciągnęli ją w jakimś kierunku. Tu jest blichtr, pokazówa i pic na wodę. Ale nieźle się to ogląda. I te kawałki, przy których człowiek rwie się do tańca. No i fajne nawiązania do m.in. Funny Games, tylko rzeczywiście, pojawiają się z dupy.

ocenił(a) film na 3
katedra

Absolutnie się zgadzam. Ze wszystkim, może poprawkę bym wprowadziła po zdaniu "nieźle się to ogląda - do czasu." Nawiązania faktycznie fajne, ale faktycznie - z dupy. Chociaż może nawiązania do ambitnych filmów miały podnieść w jakiś sposób klasę, może zaostrzyć ten absurd, o którym niektórzy wspominają.... mnie nie przekonało. Fabuła jest niestety w tym filmie jak rzadka kupa - uderza z impetem o podłoże i się bezwiednie rozpływa. Żal mi, że podniosłam swoją osobą statystyki.

katedra

no właśnie, jak to jest z tymi Funny Games? wmurowało mnie jak zobaczyłam tych białych gości. Nie wierzę, że to było celowe, a z drugiej strony - zbyt wyraźne, by mogło być przypadkowe. o co chodzi? przecież publicznością tego filmu z pewnością nie będzie publiczność Funny Games. w ogóle się dziwię, że są inni oprócz mnie, którzy to wyłapali (sama na tym filmie byłam przez przypadek, to była niespodzianka, na co idziemy dowiedziałam się pod drzwiami kina i żałuję, że wtedy nie uciekłam, choć tak mi serce głośno podpowiadało). jeżeli to rzeczywiście jest nawiązanie, to jest tak niesubtelne, bezsensowne i niepotrzebne, że można to podsumować tylko tak, jak zrobiliście to Wy - z dupy i tyle.

mellie_2

Hej proszę powiedzcie mi jaki Tytuł ma właśnie ta anglojęzyczna piosenka która pojawia się w filmie, pls. Wielkie dzieki!

fast85

Bad Boys Blue - You're a Woman

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones