PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=134442}

Diabelska przepaść

Ďáblova past
7,2 68
ocen
7,2 10 1 68
Diabelska przepaść
powrót do forum filmu Diabelska przepaść

"Diabelska przepaść" to pierwszy z trzech filmów luźnej trylogii o odległej przeszłości. Akcja filmu toczy się w drugiej połowie XVI wieku. Głównymi bohaterami są regent - prosty człowiek dbający jedynie o swoją wyższość nad okolicznym chłopstwem, nieco zirytowany koncepcją wolnego człowieka oraz małomówny i niezwykle inteligentny młynarz, podejrzewany o zmowę z diabłem. Trzeci z bohaterów to ksiądz wysłany przez Inkwizycję, który ma za zadanie zbadać czy młynarz faktycznie dopuścił się diabolicznych kontaktów. Jest to opowieść o okrutnym świecie, w którym upadają religijne autorytety. Pierwsze ujęcia ukazują zniekształcony wizerunek Chrystusa w agonii, a otaczająca go rzeczywistość odczytywana jest jako diabelski pakt.

medical_brothers

Dlaczego przepisujesz opis filmu z kina Agrafka w poście? Nie potrafisz nic sam napisać, tylko "bomba"?

kendo777

dlatego bo o tak dobrym filmie nie było ani słowa! jeżeli sam(a) jesteś twórcza napisz coś od siebie!

medical_brothers

Przepraszam, tak tylko chciałem sprowokować:-)
W takich przypadkach najlepiej dodać opis: http://www.filmweb.pl/film/Diabelska+przepa%C5%9B%C4%87-1961-134442/contribute/d escriptions
Już to zrobiłem. Mam nadzieję, że niedługo opis tego filmu pojawi się na jego stronie.
A mógłbym wiedzieć, gdzie widziałeś ten film?
Jestem nim bardzo zainteresowany po bardzo dobrej Dolinie pszczół i genialnej Markecie Lazarovej.
Niestety nie można go dostać na dvd, a napisów PL też nie znalazłem. Sam film jest do dostania w sieci, ale nie znam czeskiego.
Jeśli widziałeś w domu z polskimi napisami, to bardzo bym prosił o namiar na te napisy.
Pozdrawiam

kendo777

w kinie Malta w Poznaniu, był przegląd filmów Františeka Vláčil'a

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones