PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=538571}

Diabeł

Devil
6,1 48 826
ocen
6,1 10 1 48826
5,7 3
oceny krytyków
Diabeł
powrót do forum filmu Diabeł

Film o winie i karze, to o tym myślicie ? Drogą do oczyszczenia było publiczne wyznanie grzechów. Osobiście powiem że nie stawiałem na Babcię jako diabła.

Topola242

Babcia mało mówiłą, oraz ani 1 razu się nie bała czy coś ... Jak bym się zastanawiał to dał bym ją i czarnego

ocenił(a) film na 8
cwozy4esjm

Czarny był zbyt szczegółowo przedstawiony, ja myślałem o tej kobiecie, albo oszuście.

ocenił(a) film na 8
cwozy4esjm

Jak się babcia nie bała - machała tym gazem przeterminowanym.

wojtasia

Rozbawił mnie Twój komentarz. Dzięki :)

Przy okazji chciałbym dodać w temacie, że drogą do uniknięcia potępienia nie było (tylko) wyznanie grzechów, ale też ofiarowanie swojego życia za inną osobę - chociaż w tym wypadku to raczej wola takiego postąpienia.
A no i oczywiście szczery żal.

ocenił(a) film na 3
cwozy4esjm

Diabłem mógł być ten religijny Hiszpan, ponieważ tyle wiedział.Ale dlaczego akurat babcia.Mało nawijała i nic.

użytkownik usunięty
Scarface_filmweb

Bo diabeł działa w ukryciu? Dlatego babcia mało mówiła.

Na marginesie Diabeł sam o sobie mówi, że jego sukcesem jest to, że ludzie nie wierzą w jego istnienie. Każdy egzorcysta to potwierdzi.

ocenił(a) film na 6

Na marginesie kucyki pony same o sobie mówią, że ich sukcesem jest to, że ludzie nie wierzą w ich istnienie. Każdy fan MLP to potwierdzi.

użytkownik usunięty
nikike

Cynizm mogłeś sobie darować. Jeśli interesują Ciebie kwestie wiary to ostatnio polecono mi film: "God's Not Dead" z 2014 roku. Nie oglądałem ale ponoć świetny. Miałbyś okazję do wylewniejszego komentarzu.

Pozdrawiam

ocenił(a) film na 6

Bardzo mnie interesują, ale to są niestety bezsensowne argumenty.
Film jako film bardzo marny, jako propaganda jeszcze gorszy :/

użytkownik usunięty
nikike

Bezsensowne?
Hmm... kwestia argumentacji, obiektywności i przede wszystkim wiary. Komentarz dodałem od siebie i chyba niepotrzebnie mieszałem fikcję filmową z moimi własnymi poglądami.

Propaganda?
"Diabeł" nie jest filmem dokumentalny i takim, który mógłby posłużyć jako materiał na lekcję religii w szkole. Za dużo w nim było fantastyki.
Jako film bardzo mi się spodobał. Pod warunkiem, że obejrzy się go tylko raz :P

ocenił(a) film na 6

Czemu niepotrzebnie?

Mówię o God's Not Dead, Diabeł nie ma nic wspólnego z propagandą, jemu daleko przecież nawet do filmu religijnego xD

użytkownik usunięty
nikike

Nie wiem czemu, ale myślałem, że miałeś na myśli "Diabeł". Moje nieogarnięcie :D

ocenił(a) film na 8
Topola242

"Drogą do oczyszczenia było publiczne wyznanie grzechów."

Nie tyle publiczne, co wyznanie prawdy Detektywowi, w końcu to jemu zabił rodzinę. Możemy też przypuszczać, że detektyw w głębi duszy wybaczył mu to i dlatego diabeł musiał się obejść smakiem

nillvo

Przecież detektyw w samochodzie powiedział mordercy jego rodziny "I forgive you" - więc wybaczył i mu to powiedział wprost, nie było tu żadnego "w głębi duszy" tylko dobitne stwierdzenie tego więc żadne domysły i analizy nie są tu potrzebne.

ocenił(a) film na 8
AlexabezKeksa

ale to było już po fakcie, gdy Diabeł odpuścił. Miałem na myśli fakt, że wybaczył mu już wcześniej.

nillvo

No to w takim razie ok, widocznie nie zrozumiałam Cię ;) Po 2 latach to niesamowite, że w ogóle pamiętasz tak dobrze ten film :D

ocenił(a) film na 8
AlexabezKeksa

aż tak dobrze to nie, ale akurat tą kolej rzeczy zapamiętałem, zresztą większość filmów z udziałem sił nieczystych dobrze zapadają mi w pamięci :) To był mój temat maturalny...ech kiedy to było :D

Topola242

Nie no masz rację, po co dawać znaczniki o spojlerowaniu...

Topola242

Dzieki za spoiler. Juz przynajmniej wiem, ze nie warto ogladac ( kto by chcial obejrzec film, ktorego zakonczenie juz zna?) Ale jestes super Rumcajsik-Chojraczek:) Hehehehehe:P

ocenił(a) film na 6
Topola242

A kto powiedział ,że diabłem miało być któreś z tych osób,może po prostu zło wcieliło się na chwilę w tę starszą kobietę aby przemówić do mordercy.

Topola242

Na przyszlosc... Oznaczac jako spoiler!!! Nie mozna wejsc w komentarze zeby poczytac opinie o filmie, bo ktos uznal, ze Forum jest tylko dla osob, ktore film juz obejrzaly

ocenił(a) film na 6
Topola242

Dzięki. Chciałem wiedzieć kto jest diabłem zanim obejrzę do końca.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones