PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=663974}
4,5 969
ocen
4,5 10 1 969

Dark Touch
powrót do forum filmu Dark Touch

wydawać by się mogło, że film o niczym - takie pierdy o dupie Maryni. jednak, gdy widz głębiej się zastanowi, przeanalizuje, wyłapie pewne "perełki" (znaczenie konkretnych scen), to wychodzi z tego nawet spoko kino, niekoniecznie horror. film posiada delikatny klimat

kryslav

będę wdzięczna za przybliżenie mi znaczenia konkretnych scen :-)

ocenił(a) film na 4
seepy

właśnie-też jestem ciekaw tych "perełek"

ocenił(a) film na 6
seepy

SPOILER
no to śpieszę z wyjaśnieniem.
przykładowo lalki na przyjęciu, czy też ta kobieta w ciąży - skojarzenia z młodszym bratem. wprowadzenie dzieci do budynku, który się później zawalił - skrócenie ich cierpienia, uchronienie przed agresją (molestowaniem) rodziców/opiekunów. motyw z całym tym gwizdaniem i dźwięczeniem w uszach - tutaj nie mam żadnego wyjaśnienia, może rodzaj jakiejś szczególnej komunikacji? trauma Neve jest tak duża, że wszędzie widzi zagrożenie.
a co z córką jej opiekunów? zbytnio nie chcieli mówić o tym wydarzeniu. mówili, że ją bardzo kochali, to skoro ją kochali, to dlaczego musiała umrzeć? - pyta się Neve
a może nasza bohaterka jest opętana przez tą zmarłą dziewczynkę, która poprzez jej czyny próbuje się zemścić i "ocalić" inne dzieci?
KONIEC SPOILERA

już sam tytuł filmu sugeruje tematykę. "Zły dotyk boli przez całe życie", jak głosiło pewne hasło kampanii społecznej

kryslav

ok, myślałam, że coś przeoczyłam. nie czuje się więc przekonana, film bardzo niedobry. może i temat byłby fajny, może i byłyby opcje żeby fajnie go rozegrać, to się nie udało.

seepy

a, a opętanie to przegięcie. dziewczynka była chora, zmarła, kropka.

ocenił(a) film na 6
seepy

no to mogła opętać, bo przecież żywi nie robią takich rzeczy. ale to tylko takie gdybanie

ocenił(a) film na 4
seepy

opętanie to przegięcie xd ale telekineza nie :D
to jest całkiem możliwe akurat, niezdrowa fascynacja zmarłą dziewczyną (skitranie zdjęć pod łóżko), więź z mamą zmarłej (pisk w uszach powiązany z tą od telekinezy) itp

ocenił(a) film na 5
kryslav

kobieta w ciąży jak dla mnie była swego rodzaju nadzieją.. że to dziecko jeszcze nie zaznało cierpienia więc w oczach dziewczynki kobieta ta była dobra dlatego jej ufała... no ale ostatniej sceny nie rozumiem bo przecież rodzicom wina nie została udowodniona, wręcz przeciwnie jak dla mnie byli ok, więc dlaczego ich ukarała? tak o? asekuracyjnie? aha i jeszcze jedno ich córka która zmarła na raka możliwe że ona też była bita/molestowana?ale nie przez rodziców tylko przez lekarza (ojciec neve byl jej lekarzem)? może to jest jakoś powiązane?? pewnie jakbym była po psychologii to wszystko bym rozumiała a tak to zostaje tylko się domyślać, bez sensu. kojarzy mi się ten film z "antychrystem" którego musiałam 2 razy obejrzeć by zrozumieć, z tym że tam wszystko było wyjasnione wystarczylo sobie to wszystko poukładać.

ocenił(a) film na 7
aniakar_6789

a kto powiedział,że ta dziewczynka nie mściła się za krzywdy dzieci dokonane przez dorosłych?
Tak pozwole sobie skopiować wypowiedź "a co z córką jej opiekunów? zbytnio nie chcieli mówić o tym wydarzeniu. mówili, że ją bardzo kochali, to skoro ją kochali, to dlaczego musiała umrzeć? - pyta się Neve"a co jeśli opiekunowie właśnie zabili swoje dziecko a to że chorowalo na raka było oszustwem badz czescia prawdy?Spojrzcie na scenę gdy główna bohaterka ogląda album swoich "opiekunów" i sinaiki na zdjeciach
Jakby nie patrzeć też uderzyli dziecko które mieli pod opieką a głowna bohaterka uratowała dwójkę dzieci które też były ofairami przemocy karząc matkę
Ja to widze w ten sposób

ocenił(a) film na 5
flisek1987

no też tak może być... nie wiem może jestem wyjątkiem ale wydawało mi się że ci opiekunowie byli w porządku, oprócz tego jednego incydentu kiedy uderzyła neve, no ale mogę się mylić :)

ocenił(a) film na 7
aniakar_6789

ile ludzi tyle opinii dlatego uważam,że warto się nimi dzielić:)
a jak układ zamknięty bo widze,że już po oglądaniu?:)
Pozdrawiam

ocenił(a) film na 5
flisek1987

a polecam warto obejrzeć :) fajnie ukazane jak działa "system" w końcu coś innego niż jakieś durne "kac wawa"

ocenił(a) film na 7
aniakar_6789

rzczeczywiscie film ukazuje jak dziala system ciezki ale oddaje niestety realia ale to już do przedyskutowania na innym forum

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones