PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5074}

Danie dnia

Dinner Rush
7,0 499
ocen
7,0 10 1 499
Danie dnia
powrót do forum filmu Danie dnia

Zrobił na mnie wrażenie. W tle restauracji została przedstawiona pewna historia. Jak to zwykle w dramatach, siłą filmu są rozwinięte postacie. W tym przypadku bohaterowie dążą do ustatkowania się, zdobycia szczęścia. Właściciel restauracji (bardzo dobry Aiello) pragnie skończyć biznes z klasą i uciec od mafii (może nie dosłownie), po śmierci swojego najlepszego przyjaciela. Jego syn pragnie przejąć po nim interes, pracuje ciężko, aby uszczęśliwić ojca. Jego pracownik Duncan wplątuje się w zakłady bukmacherskie z mafią, nie może się od nich odpędzić, ma długi. Mimo to wierzy, że uda mu się przetrwać. Ma dziewczynę, która zamierza go wspierać na dobre i na złe.

Co z tego wyniknie?? Jak właściciel restauracji poradzi sobie z mafią i jak pomoże spłacić długi swojemu pracownikowi (tej samej mafii)??? Zakończenie jest niezwykle przewrotne, bezkompromisowe.
Przy okazji film pokazuje od kulis, a raczej od kuchni, sprawnie funkcjonującą restaurację.
Dobry film na podstawie oryginalnego scenariusza. Bardzo dobrze rozwinięte postacie oraz znakomite, całkowicie przewrotne, aczkolwiek nie odchodzące od całej fabuły, zakończenie. 8/10

ocenił(a) film na 8
federer9

Aż dziwie się że ten film ma taki kiepski rozglos

ocenił(a) film na 8
przemek_was

Oj , bardzo smakowity! Oglądając te wszystkie pyszne dania poczułam tak
niesamowity głód, że o północy otworzyłam lodóweczkę, oczywiście posiłek
przygotowałam bardzo szybko - tak, aby jak najmniej stracić z wciągającej
akcji filmu :)

federer9

Nie przepadam za filmami, których akcja dzieje się w jednym pomieszczeniu, ale ten przypadł mi do gustu. Bardzo fajnie opowiedziana cała historia bez zbędnych, dłużących się scen. No może za dużo trochę w tej kuchni się zapuścili, ale tak to OK.
Ode mnie 7/10.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones