PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=557330}

Czarownica

Maleficent
7,3 222 524
oceny
7,3 10 1 222524
5,7 22
oceny krytyków
Czarownica
powrót do forum filmu Czarownica

że to gościu-kruk ją obcałuje, film dobry

ocenił(a) film na 10
DaMIaN_1988

podbijam, byłem pewien, że to on musi wziąć sprawę w swoje ręce :)

ocenił(a) film na 9
tomaszeq1g

tak samo u mnie :D

akcja

To już jest nas czworo. ;)

ocenił(a) film na 10
Circus19

a ja wiedziałam że chodzi o czarownice, jestem mamą 2 dzieci i wiem że wlasnie to jest prawdziwa miłośc...swoja drogą film baardzo mi się spodobał, całkiem inne świerze spojrzenie na bajkę,ten film ma więcej morałów niż tandetna historyjka o ponoć wielkiej milosci ksiecia do krolewny, jak mial ja kochac skoro nawet jej nie znał?stara historia jest glupia nierealna i robi sieczke w glowach dzieciom.ta historia pokazuje cos wiecej,nie to ze jest albo biale albo czarne ale to ze wszystko zalezy od nas, ze sytuacje sie zmieniaja a czesto tego co zrobimy cofnąc nie można...

ocenił(a) film na 6
goniusiat

Popieram goniusiat! Co prawda opcja z Diavalem byłaby intrygująca, bo pocałunku Maleficent po prostu się spodziwałam (niemal identyczny wątek był niedawno w serialu "Once upon a time", kiedy to zła królowa Regina całuje swoje dziecko).

Film na pewno nauczy dzieci i młodych ludzi nieco szerszego spojrzenia na dane kwestie. Dokładnie: nic nie jest albo białe, albo czarne. Dlatego nie powinniśmy pochopnie (lub też w ogóle) oceniać innych.

ocenił(a) film na 6
Irie

A mi się skojarzyła "Kraina lodu". Tam przecież SPOJLER też nieszablonowo potraktowali "prawdziwą miłość", nie między kobietą a mężczyzną, a między siostrami :)

ocenił(a) film na 6
Bialo_czerwona

To prawda, w "Krainie lodu" również mamy przepięknie pokazane oblicze miłości. Nie między kobietą a mężczyzną, ale między siostrami. W "Meridzie" - między matką a córką. Super to jest. Disney się zmienia na lepsze - przynajmniej wg mnie.

ocenił(a) film na 8
goniusiat

Bycie matką nie oznacza automatycznie prawdziwej miłości. Jest wiele "mam Madzi" na tym świecie.

ocenił(a) film na 10
JBridges

masz racje aczkolwiek ja do nich nie należę więc pozwoliłam sobie przytoczyć swoje odczucia :D

ocenił(a) film na 7
Circus19

I ja :D

ocenił(a) film na 7
akcja

Ja też tak myślałam

ocenił(a) film na 8
DaMIaN_1988

no patrzcie, większośc tak myślała, w tym i ja, a tu szok i zaskocznie. i bardzo dobrze ;]

DaMIaN_1988

Ja tak samo, film na prawde rewelacja, z początku również myślałem że kruk ją pocałuje

ocenił(a) film na 8
DaMIaN_1988

Na samym początku taka myśl mi przebiegła, jednak wiek mi nie pasował. Potem byłam pewna jak tylko czarownica zaczęła paskudę "ratować" że to inna historia będzie.

Troszkę żałuje mało rozbudowanych niektórych historii, matki/żony króla, ogólnie wątek Stefan a Czarownica króciutki i taki podły jednostronnie (ja cały czas współczułam Angelinie ;))

ocenił(a) film na 8
Natalia16191

To by za bardzo podjeżdżało pod "Śnieżkę i Łowce" gdzie Księcia zepchnięte na dalszy plan
Tym bardziej że Diaval i Aurora nie mieli żadnych konkretnych scen, które wskazywały by na jakieś głębsze uczucie...

ocenił(a) film na 7
MikeyS

Właściwie, to sądzę, że Diaval tez żywił do Aurory jakieś głębsze uczucia, są sceny, kiedy widać, że martwi się o nią. W końcu niejako też ją wychowywał. Ale te uczucia podciągnęłabym bardziej pod braterskie, na pewno n ie jest to miłość romantyczna.

ocenił(a) film na 4
Natalia16191

A ja Stefanowi współczółam:(
Zrobiono z niego tego "PO PROSTU" złego.

ocenił(a) film na 5
DaMIaN_1988

Pięcioro :D

ocenił(a) film na 9
DaMIaN_1988

To i ja dołączam, też myślałam że na niego padnie. Maleficent też mi przeszła przez myśl, ale nie sądziłam że odważą się aż tak zmienić historię.

ocenił(a) film na 9
DaMIaN_1988

No też się dokładam :) Potem zaczęłam Maleficenta z Diavalem widzieć :)

ocenił(a) film na 9
DaMIaN_1988

No też się dokładam :) Potem zaczęłam Maleficenta z Diavalem widzieć :)

ocenił(a) film na 8
jocisko

Ja tam się cieszę, że nie było kolejnego Happy End'u z pocałunkiem księcia i królewny. Ileż można ;D?
Film bardzo mi się podobał, Angelina przeszła tutaj samą siebie :).

ocenił(a) film na 9
DaMIaN_1988

Nie jesteś odosobniony :D

Ogólnie na koniec myślałam, że będzie LGBT happy end :D

ocenił(a) film na 6
DaMIaN_1988

A ja już w momencie rzucania klątwy się domyśliłem, że zerżną pomysł z "Krainy Lodu" i to nie będzie wcale chodziło o pocałunek księcia.

ocenił(a) film na 8
DaMIaN_1988

Bez przesady, to by trąciło pedofilią.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones