PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=557330}

Czarownica

Maleficent
7,3 222 569
ocen
7,3 10 1 222569
5,7 22
oceny krytyków
Czarownica
powrót do forum filmu Czarownica

No cóż, to nie jest bajka, bardziej baśń.

Najbardziej pokrzywdzoną osobą w całym filmie jest matka Aurory. Oddano ją za mąż obcemu człowiekowi, ba, który kompletnie jej nie kochał, po czym odebrano jej dziecko po urodzeniu, ostatecznie umarła w samotności i praktycznie nikogo jej śmierć nie przejęła.

Ta postać, może niedostrzegana przez większość, spowodowała, że nie mogę do końca polubić ani Aurory, ani króla, ani Maleficent.

Jedyne najczystsze dobro tej opowieści przegrało.

ocenił(a) film na 9
Himesama

Ona i Maleficent nie były rywalkami tylko dwiema krzywdzonymi kobietami . Żona króla była jego kolejną ofiarą , też zwróciła uwagę na scenę gdy Stefan woli być ze swoimi rojeniami niż przy umierającej żonie.

ocenił(a) film na 8
Gloredhela

Oczywiście, że nie były. Co nie zmienia faktu, że była to postać najbardziej pokrzywdzona i bezbronna. Nie miała takiej siły jak Maleficent w żadnym momencie.

ocenił(a) film na 9
Himesama

Też mi jej żal było . Myślę że to głównie ze względu na królową 3 wróżki przybyły na chrzciny ze swoimi darami .

Himesama

Widać że Inspirowali się ,, Macbetem'' Szekspira

On też nie przejął się śmierciom swojej żony.

Gloredhela

Scena ta nawiązuje do Makbeta, który jest zupełnie nie zainteresowany śmiercią żony, kiedy mu ją oznajmiają słudzy, tylko owładnięty swoimi wizjami władzy.

VictoryDay

Dokładnie!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones