PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=526137}

Czarny łabędź

Black Swan
7,7 367 724
oceny
7,7 10 1 367724
6,5 42
oceny krytyków
Czarny łabędź
powrót do forum filmu Czarny łabędź

Samotność Niny

ocenił(a) film na 10

To pierwsza rzecz, jaka mi się rzuciła w oczy. Nina nie miała nikogo, kto by ją kochał, doceniał czy
szanował. Wszyscy ją wykorzystywali - trener baletu molestował ją seksualnie, matka zbytnio
kontrolowała jej życie, Lily wciągnęła ją w "złe" towarzystwo, a o jej koleżankach po fachu nie
wspomnę, bo były to pełne zawiści i egoizmu zdziry.

Nie dziwi mnie, że Nina popadła w perfekcjonizm - myślała, że będąc idealną sprawi, że zostanie
doceniona i pokochana.

ocenił(a) film na 7
Bonnie_filmweb

Nie zgodzę się raczej z tym molestowaniem przez nauczyciela. Ok, miał reputację przygodnego casanovy, ale raczej zależało mu na tym, żeby uświadomić Ninie, albo może obudzić w niej tą lubieżną naturę, umiejętność uwodzenia i kuszenia, co miało się przełożyć na taniec "czarnego łabędzia". Ale ok dotykał ją w sposób niedwuznaczny, więc w sumie można powiedzieć, że molestowanie. Z tym że no coś mi podpowiada, że nie chodziło mu dokładnie o to, raczej tylko widział że ona ma potencjał na tą królową, ale jednak trzeba pomóc jej odkryć tą pewność siebie. W pewnym momencie nawet myślałem, że to on nasyłał Lily na Ninę, żeby ona uwolniła ją od zaborczej, pełnej niespełnionej, chorej ambicji matki. Potem w sumie ten wypad na miasto w pewnej części okazał się tylko psychozą Niny, nie wiem, do którego momentu Lily była przy niej ale w taksówce chyba już sobie sama "dogadzała". Nie powiem, Natalie genialnie zbudowała tą postać, love her.

użytkownik usunięty
Bonnie_filmweb

Samotność na szczycie. Rzecz nieunikniona...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones