PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31325}

Czarnoksiężnik z Oz

The Wizard of Oz
7,4 27 936
ocen
7,4 10 1 27936
7,7 18
ocen krytyków
Czarnoksiężnik z Oz
powrót do forum filmu Czarnoksiężnik z Oz

w dzieciństwie oglądałam dziwną wersję Dorotki trochę przerażającą, że wychowywali ją ciocia i wujek którzy zabrali jądo szpitala psychiatrycznego na badania i ona uciekła i wylądowała w rzece która zabrała ją do krainy Oz , tam spotkała lwa, drwala i stracha i mieli różne przygody , byli też tam tacy zli kółkowcy- ludzie mający na nogach i rękach kółka i jeżdżący na nich, była też zła czarownica która zbierała głowy dziewczynek i po prostu ubierała je i chciała też głowę Dorotki. Cały film był oparty o historię Czarniksiężnika z Krainy Oz ale był dziwny i straszny ( dla mnie małej dziewczynki) , wszędzie szukałam go , niestety nie pamiętam co to za tytuł ani kto w nim grał, może ktoś kojarzy?

karmelia

ja również oglądałam tą wersję Dorotki w dzieciństwie. Najbardziej zapamiętałam tych "kółkowców" oraz moment, jak uciekała ze szpitala i wpadła do wody. Od około roku z przerwami szukam jakiegokolwiek śladu po tym filmie i nic. Nie pamiętam tytułu. Nie wiem jak to namierzyć (godziny spędzone na google też nie dały rezultatu).
Będę jeszcze szukała bo bardzo chcę zdobyć ten film. Jeżeli Tobie się uda, to daj znać. Pozdrawiam

zerina2

a jednak... udało się... ta wersja nosi tytuł "Dorota u króla Gnomów".
Ale większe szanse są na namierzenie książki niż filmu (niestety).

zerina2

kurcze właśnie widzę,że tylko książki można znaleźc na google, a filmu nie, przecież istnieje:-) teraz gdy chociaż jedna osoba też go widziała oprócz mnie - już nie myślę, że zwariowałam:-)

zerina2

znalazłam:http://www.youtube.com/watch?v=2MSjHzV-5SE&feature=related

To ten film:-) aż boję się oglądac bo trauma wróci:-)

karmelia

http://www.filmweb.pl/f37035/Powr%C3%B3t+do+Krainy+Oz,1985

ocenił(a) film na 10
karmelia

przecież to któraś z kolejnych części "Czarnoksiężnika..."... mi się bardzo podobała, ale znam ją jedynie z wersji książkowej, ciekawa jestem, jak film...

karmelia

Hej, film którego tresc opisujesz ma tytuł Return to Oz, to disneyowski sequel Czarnoksieżnika z 1985 roku. Rolę Dorotki gra Fairuza Balk. Wczoraj go obejrzalam, momentami rzeczywiscie jest straszny :]

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones