PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4830}
7,9 9 660
ocen
7,9 10 1 9660
7,8 21
ocen krytyków
Człowiek na torze
powrót do forum filmu Człowiek na torze

Jestem w połowie filmu. Opaliński - w filmie Orzechowski - gra fenomenalnie.. W ogóle nie spodziewałem się, że ten film mnie tak wciągnie. Co się stało z obecnym polskim kinem? (oczywiście retoryczne)

ocenił(a) film na 9
joefrazier

Nie, no jestem pod wrażeniem. Świetny polski film. I bardzo odważny jak na tamte czasy. Niby nie mówił wprost o "błędach systemu", ot - dotykał niby odwiecznych problemów (różnice pokoleniowe itd.). Naprawdę brawa dla Munka i ekipy, którą udało mu się zebrać. I te tory, pociągi, parowozy.. Dla mnie odlotowe klimaty, ech.. Wystawiam notę niemal najwyższą: 9/10. Więcej ma u mnie tylko jeden film..

ocenił(a) film na 8
joefrazier

Dla mnie ten film to 10/10, ponieważ to jedyny tak udany kolejowy polki film. Świetnie ukazane podejście do "nowych czasów" maszynistów starego pokolenia, którzy służyli jeszcze przed wojną. Gra aktorska na wysokim poziomie i oczywiście kolejowe klimaty. Jestem miłośniekiem kolei i film ten jest dla mnie wzrocem dla kolejowych filmów. Warto wspomnieć że mając troche ponad 10 lat oglądałem ten film i niestety wielu rzeczy nie rozumiałem, teraz rozumię go w pełni i jestem dumny z tej produkcji :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones