PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=559895}
6,2 67 381
ocen
6,2 10 1 67381
6,1 23
oceny krytyków
Contagion Epidemia strachu
powrót do forum filmu Contagion - Epidemia strachu

Jakze aktualny w czasie koronawirusa...Stad może i nota lekko większa..

brusik

Najbardziej mnie bawiły takie podobieństwa jak mówienie o higienie osobistej. Myj ręce, trzymaj dystans, lub ludziach chodzący w maskach ulicami oraz o nieufności wg drugiej osoby. Identyczne zachowania obserwujemy teraz na co dzień.

ocenił(a) film na 8
Alan_F

Bawiły? Ten film był inspirowany pandemią SARS, która powstała w Chinach i miała podobne objawy i sposób przenoszenia. Nikt nie musiał niczego nowego wymyślać, bo takie epidemie były już w przeszłości i zawsze wyglądają tak samo. I środki ostrożności są takie same- rękawiczki, maski, unikanie tłumów, nie dotykanie twarzy. Gdybyś trochę czytał zamiast oglądać tylko Wiadomości to coś by Ci może w głowie zostało :)

Ren_89

Ja cię rozumiem, masz rację, chodziło mi o to że wszystko działo się poza granicami naszego kraju. W przypadku SARS nie odnotowano żadnego przypadku w Polsce. Wiem że na świecie dzieją się różne wydarzenia o których w Polsce nie mamy pojęcia i patrzymy na to z góry. Tak myśli zapewne wielu ludzi, którzy nie lubią odpowiedzialności i dlatego mamy rządy na które możemy ponarzekać. Czy to wojna w Gruzji czy w Ukrainie, staramy się unikać tego tematy jak zarazy a osobiście domyślam się że przyjdzie kiedyś na nas kolej i skończy się iluzja bajki.
Obecna epidemia jest tego dowodem, otwiera oczy na to że nie jesteśmy za szklaną szybą której nie można przebić.

Dlatego dla mnie to zjawisko jest czymś nowym ale nie znaczy to że nie wiem o przeszłości innych krajów (lub o pandemiach , które miały miejsce również w Polsce przed IIWŚ jak np Hiszpanka.)

Ren_89

Und wie klug du bist! Unglaublich. Kopierst überall und schreibst immer das gleiche. Jämmerlich...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones