PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=632800}
6,4 5 364
oceny
6,4 10 1 5364
Combat girls. Krew i honor
powrót do forum filmu Combat girls. Krew i honor

Czegoś brakowało..

ocenił(a) film na 5

Może gdyby nie to głupie zakończenie..

ocenił(a) film na 7
berni_

Wcale nie było głupie! Mną wstrząsnęło.

ocenił(a) film na 5
Bonnie_filmweb

A co tam jest wstrząsającego w tym zakończeniu?

ocenił(a) film na 7
berni_

Że facet zabija młodą dziewczynę przez swoje własne ego, w wyniku zemsty...A przecież on ją "kochał".

Teraz musisz zaznaczyć swój wątek jako spojler.

ocenił(a) film na 5
Bonnie_filmweb

Ostatnie co można napisać/powiedzieć o tym człowieku to to, że "On Ją kochał".. To jest miłość?

ocenił(a) film na 7
berni_

Dlatego to napisałam w cudzysłowie...

ocenił(a) film na 5
Bonnie_filmweb

No to jeżeli wiesz z góry, że On Jej nie kochał, to co w tym wstrząsającego? ;)

ocenił(a) film na 7
berni_

A morderstwo młodej dziewczyny nie jest wstrząsające?

ocenił(a) film na 5
Bonnie_filmweb

Dla mnie nie.

ocenił(a) film na 7
berni_

Co z ciebie za człowiek...

ocenił(a) film na 5
Bonnie_filmweb

No jaki? Morderstwo ma mną wstrząsać, bo inaczej jestem złym człowiekiem? Dla Twojej wiadomości - jestem za "śmierć za śmierć". Ale to, ze ktoś kogoś morduje w filmie, to ma mną wstrząsać? Opanuj się i nie obrażaj mnie więcej jakimiś dziwnymi insynuacjami odnośnie mojej osoby.

ocenił(a) film na 7
berni_

Czyli widzę, że już przywykłeś do zabijania na ekranie...Polecam ci więc film "Funny games" Haneke'go.

ocenił(a) film na 5
Bonnie_filmweb

A ja polecam Tobie "Nadzy i rozszarpani (Cannibal Holocaust)", "Nasza klasa", "Salo, czyli 120 dni Sodomy" i "Last Cannibal World".

ocenił(a) film na 7
berni_

"Naszą klasę" i "Salo" oglądałam :)

użytkownik usunięty
berni_

Zgodzę się z gustem przedmówcy. Moim zdaniem zakończenie było napompowane tragizmem, a przez to dość podobne do wszystkich historii o dziewczęcych kryzysach (czy to z orientacją seksualną, czy z rodziną, czy z religią, czy z ideologią... ni zginąć musi, bo jakże by mogła żyć taka oświecona i wyhepiendowana :P ).


W zakończeniu bardzo mi się nie podobało to, że postawa ten młodej blondynki (nie pamiętam imienia) była postawiona niejednoznacznie. Z jednej strony przytula się do ciepłych jeszcze zwłok, jest pierwotnie zszokowana, zdziwiona... z drugiej zaś, przez brak jednoznacznie ukazanego żalu za to co zrobiła i do czego to doprowadziło, pozostawia domysł, że być może uznała iż "tak po prostu musi być, taki los zdrajców rasy". Ten brak jednoznaczności, z mojej perspektywy pozostawia niedosyt brakiem konsekwencji. Bo albo robimy na koniec "łubudu" ale to po całości, albo nie robimy go w ogóle, a film kończy się zachodem Słońca czy jakimś innym wymownym zdarzeniem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones