PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1114}
7,5 78 807
ocen
7,5 10 1 78807
7,1 15
ocen krytyków
Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz
powrót do forum filmu Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz

Boskie teksty...

ocenił(a) film na 7

Idiotyczna jest końcówka, gdy Pokora goni świnię... Ale co tam. Tłumaczenie Kazimierza Kaczora, zdenerwowanemu klientowi warsztatu, że musi jeszcze poczekać na naprawę auta, gdyż zakład nie może sobie pozwolić na marnowanie 100% czasu dla nowego klienta - powala. Nie wiem jak Bareja wymyślał takie scenki, ale chwała mu za to...

ocenił(a) film na 9
Przypalowiec

Po małych korektach teksty są 100 procent poprawne (wersja o połączeniu podawana przez wszystkich ma błędy)

1:

-Ja to proszę pana mam bardzo dobre połączenie. Wstaję rano, za piętnaście trzecia. Latem to już widno. Za piętnaście trzecia jestem ogolony, bo golę się wieczorem,śniadanie jadam na kolację, więc tylko wstaję i wychodzę.
-No ubierasz się pan
-W płaszcz jak pada. Opłaca mi się rozbierać po śniadaniu?
-Aaaa...fakt.
-Do PKS mam pięć kilometry. O czwartej za piętnaście jest PKS.
-I zdanżasz Pan?
-Nie, ale i tak mam dobrze, bo jest przepełniony i nie zatrzymuje się. Przystanek idę do mleczarni, to jest godzinka. Potem szybko wiozą mnie do Szymanowa.Mleko, widzi pan, ma najszybszy transport, inaczej się zsiada. W Szymanowie zsiadam, znoszę bańki i łapię EKD. Na Ochocie w elektryczny, do Stadionu. A potem to mam już z górki, bo tak:119, przesiadka w trzynastkę, przesiadka w 345 i jestem w domu. Znaczy w robocie. I jest za piętnaście siódma. To jeszcze mam kwadrans.To sobie obiad jem w bufecie.To po fajrancie już nie muszę zostawać,żeby jeść, tylko prosto do domu i góra 22.50 jestem z powrotem. Golę się, jem śniadanie i idę spać

2:

- "Może mi pani pokazać to kółeczko? Przedmiot dmuchany rekreacyjny...
- Ledikimacja!
- Jaka znowu legitymacja, panie! 15 metrów od brzegu teren jest ogólnie dostępny. A w ogóle to niech pan przeczyta rozporządzenie ministra w monitorze... z 27 grudnia numer 1789.
- Tak, ja tu będę cytał, a pan tu wlizie bez ten cas. Ledikimacja!
- Proszę (pokazuje instrukcję gumowego kółeczka)
- Tak w porządku, pan może wejść".

3:
- "A co ja zrobię, kontrol jest siła wyższa.
- No co za kontrol, co oni tu kontrolują?
- No, czy się cegły nie wywozi, czy coś innego nie kradnie...
- A co tu wywozić, jak wszystko pokradzione?
- Mnie to mówisz?"

Przypalowiec

człowieku, nie masz co robić tylko takie bzdury wypisywać..?

chwilozof

Co w tym jest bzdurnego?

jedzoslaw

Ile trzeba czasu poświęcić i energii żeby tak spisywać z filmu dialogi! Stąd moje pytanie- nie masz co robić tylko bzdury wypisywać?

chwilozof

To już jego sprawa. Widocznie ma czas.

jedzoslaw

No to o co ci chodzi? O to że bzdury wypisuje czy o to że ma czas? Zdecyduj się o czym chcesz rozmawiać. ja ci to wszystko wytłumaczę tylko najpierw sprecyzuj co chcesz wiedzieć. Ok.?

chwilozof

Zadałem pytanie, co w tym, co napisał, jest bzdurnego. Kwestia czasu mnie już nie interesuje.

To chyba jedyna scena jaka skumałeś, co?

ocenił(a) film na 9
Rob_Rock

Ba, są lepsze teksty w tym filmie. Do tego pełno podtekstów, których się za pierwszym razem nie wyłapie. Jak dziś oglądałem, zwróciłem uwagę na ten dialog:

"- Pamiętam jak dziś, to było 3 maja, Dzień Leśnika...
- Marca chyba !
- Może, no..."

Tymczasem na transparencie obok widnieje 3 IV, czyli 3 kwietnia :D

Niezorientowanym w historii PRL przypominam, że w tamtych czasach święto 3 maja było zniesione od roku 1951 i było na cenzurowanym. O czym Bareja jeszcze nie raz przypomniał w serialu "Alternatywy 4".

Rob_Rock

http://www.filmweb.pl/film/Co+mi+zrobisz%2C+jak+mnie+złapiesz-1978-1114/discussi on/Zakończenie+-+moja+interpretacja,2589832

Rob_Rock

Bo tak było,co tu wymyślać-samo życie.

Rob_Rock


"Pytanie dla zespołu z Zabrza. O jaki procent łóżek szpitalnych powiększyła się ilość miejsc w ostatnim okresie?"
"7218 godzin."
"He… No tak. Ale to jest odpowiedź na trzecie pytanie, którego jeszcze nie czytałem, a które brzmi: Ile godzin w czynie społecznym przepracowała służba zdrowia? Ale mam nadzieję, że jury uzna tę odpowiedź awansem. Prawda?"
"Tak, Żury uznaje odpowiedź."

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones