PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=714528}

Coś za mną chodzi

It Follows
5,6 58 038
ocen
5,6 10 1 58038
7,4 39
ocen krytyków
Coś za mną chodzi
powrót do forum filmu Coś za mną chodzi

oceni ten film wysoko. Denerwujecie mnie krytykanci współczesnych horrorów, najczęściej zarzucający im wtórność, brak klimatu, czy nadmiar efektów specjalnych. Tutaj tego nie ma, za to mamy zajebisty pomysł, napięcie odczuwalne w każdej sekundzie, niesamowity klimat powodujący ciarki na plecach. Arcydzieło kina grozy, które każdy kto wie na czym polega horror doceni.

ocenił(a) film na 8
arieljarosz

poza tym to forum chyba służy do wyrażania własnej opinii i argumentów czemu dany film się podobał albo nie, a ty nie podałaś żadnego argumentu

ocenił(a) film na 5
Lacrimoso

Końcówka do d... poza tym mogli wymyślić jakiś bardziej kreatywny sposób przenoszenia tego followersa, bo seks w horrorach jest wciskany na siłę i niepotrzebnie.

ocenił(a) film na 9
Lacrimoso

grzana dostał 21 lajków!

ocenił(a) film na 4
nikike

,,Każdy kto ma jakieś pojęcie o horrorach oceni ten film wysoko''.Heh.Ten film ma tylko zalążek dobrego horroru niestety.
Kiepski scenariusz , absurdalne niektóre sceny no i ta gra małolatów.Czy w niemal każdym horrorze w głównych rolach muszą występować małolaty?
Ja się pytam,a gdzie byli w tym czasie rodzice ? :p

ocenił(a) film na 9
mackal83

Większość aktorów w tym filmie była po 18-ce więc nie aż takie małolaty. Ty zapewne urodziłeś się dorosłym facetem i nie pamiętasz jak sam byłeś małolatem? ;)

ocenił(a) film na 8
Lacrimoso

Pomysł świetny, kinematografia i muzyka też. Ale jak dla mnie o wiele za słabo od strony psychologicznej. Taki dobry pomysł ma wielki potencjał, ale bardzo rzadko miałem poczucie paranoi i strachu. Wg mnie Jay coś nie oddała tych emocji zbyt dobrze. Może gdyby obsada byłaby lepsza to sprzedaliby to lepiej.

ocenił(a) film na 1
Lacrimoso

Chyba sobie żartujesz, ten film to, porażka. Zamiast wzbudzać we mnie ten "niepokój" o którym wspominasz jedyne co wywoływał to, ciągłe ziewanie. Nie wiem gdzie w tym filmie jakikolwiek klimat. Jedyny pozytywny aspekt tego filmu to, to, że się kończy.

użytkownik usunięty
Lacrimoso

To nie jest horror tylko thriller,ale co tam tu 80% filmów ma inne gatunki podane,oglądałem komedie był dramat,obejrzałem sensacyjny był S-F tak już jest.Ale ten film to totalna padlina w kiblu.

Lacrimoso

fajnie nakręcona nuda i tyle w temacie ja tu żadnego klimatu nie czułem,zazwyczaj zawyżam oceny horrorów ale po pierwsze to nie był horrror a po drugie NUDAAAA nie wspominając o żałosnym zakończeniu

trollu80

Dokładnie film strasznie nudny, a zakończenie co to miało być? Ja w pewnym momencie zaczęłam po prostu przewijać film do przodu, w nadziei na jakąś akcję, która w końcu mnie przestraszy, no i to strzelanie do ducha, po prostu majstersztyk .
Jednym zdanie dno i tona mułu zmarnowałam czas na to badziewie nie polecam .

ocenił(a) film na 7
Lacrimoso

dobry jest ten film. muzyka, również mnie ujeła

ocenił(a) film na 5
michasu2

Dla mnie totalnie słabo, muzyka jest, klimat jest, sensu nie ma :/

Lacrimoso

o czym ty piszesz jakie napiecie ?

Lacrimoso

Całkowicie się z Tobą zgadzam. Już nie pamiętam, kiedy jakiś horror zrobił na mnie takie wrażenie, jak ten. Scenarzysta powinien dostać oscara za ten film. Produkcja tego filmu zapewne nie pochłonęła wielkich środków (nieznani aktorzy, brak efektów specjalnych), ale scenariusz jest na tyle kozacki (plus muzyka i niezłe zdjęcia), że w zasadzie od sceny "przekazania" zjawy głównej bohaterce w samochodzie do samiutkiego końca ogląda się z zapartym tchem.

ocenił(a) film na 5
miotacz plomieni

Serio? Jaki scenariusz?
Przekaż przez seks zjawę ; zjawa chodzi wolno ; lubi wchodzić na dach z penisem na wierzchu ; uciekajmy gdzie się uda ; śpijmy na dachu samochodu ; spróbujmy usmażyć zjawę ; the end
Muza fajna, ale napięcia i strachu prawie zero.
To taki nowoczesny wychowawczy film Juesej z przesłaniem - nie sypiaj z kim popadnie, bo demon Cię zje! Bu!

ocenił(a) film na 5
miotacz plomieni

chyba Cie porypalo - Oskarkiem to mu sie nalezy - ale chyba po glowie... Ktos tu mial nerwy i napisal, ze w tym filmie nie ma niczego wtornego... LoLoo - tak moze ktos napisac, ktory dopiero co zaczal ogladac filmy - to jest przeciez MiX totalny - jak na dloni mamy przeciez Oszukac przeznaczenie, Efekt motyla (chocby tylko z muzy), Evil Dead i pare innych... Moze i ma pare bajerow, ktore nie czynia z niego totalnej wtopy - ale szczerze? No to mnie najbardziej przestraszylo - gdy nagle zobaczylem, ze tym dzieciom wolno jest prowadzic samochody... No to byl dla mnie szok :D... A tak poza tym... hmmm... no ta koncowka to przeciez czegos tak konfuz to juz dlugo nie ogladalem - np. ta szczelanina - co oni chcieli ducha zastrzelic? Strzela koles na oslep, swoich rani - choc to juz wczesniej pokazalo, ze na duchy nie dziala... To samo ten pomysl z ta elektrycznoscia - co oni - na ducha z pradem? I co? I przy okazji tez siebie albo tylko te w basenie poslac do krainy wiecznych lowow?... No ja wiem - mlodziez dzisiaj to sami tylko darwinisci tj. wyznawcy nagrody Darwina - i wpadaja na pomysly - no wlasnie - tylko chyba z horrorow albo sie do nich nadajace... ;D

ocenił(a) film na 9
Lacrimoso

Nie mam pojęcia o horrorach. Nie lubię horrorów. Bardzo mi się podobał ten film!

Lacrimoso

true

Lacrimoso

Rzeczywiście, trzyma w napięciu. Myślę, że jest to film dość niedoceniony. Bardzo dobry horror.

ocenił(a) film na 8
Lacrimoso

Zgadzam się.

Lacrimoso

Co za gniot! Dno den ! I naprawdę brak mi słów. Obejrzałam to scierwo bo recenzje na filmweb miał dobre i mam jedno pytanie czy oglądaliśmy ten sam film? Aktorzy do bani bez wyrazu żadnego zaangażowania, scenariusz płaski jednowymiarowy już po pierwszych scenach można było przewidzieć zakończenie. I po pierwsze na horrorze trzeba się chociaż trochę bać ja się bałam że wywalę telewizor przez okno żeby nie oglądać tego gówna!!!!!!

użytkownik usunięty
LenaSz

Okres masz ?

ocenił(a) film na 8

chyba miała

ocenił(a) film na 7
Lacrimoso

dokładnie mi się podobał. Film trzyma cały czas w napięciu / gra aktorska,muzyka,zdjęcia na + fabułą ciekawa ale troszkę kulawa
ale to raczej norma

ocenił(a) film na 3
Lacrimoso

Mam pojęcie o horrorach i oceniam ten film nisko. Jest wtórny, bzdurny i tani. To ostatnie niekoniecznie wadą ale...

użytkownik usunięty
shamar

A czy "Obecność", czyli współczesny plagiat "Poltergeista" pełen pajacowatych jumpscare'ów na poziomie kloaki jest solidny twoim zdaniem?

ocenił(a) film na 3

Nie. Dałem mu chyba 4. Choć "zabawne" bo to przeciwny biegun - tym razem włożono więcej kasy a wyszło podobnie. Po prostu potrzebny jest umiar.
Co do "Poltergeista" też bym uważał bo to przypomina raczej przygodówkę a nie horror (szczególnie dziś) ;)

użytkownik usunięty
shamar

Moim zdaniem It Follows jest filmem innowacyjnym i niepokojącym ze świetnymi synthami rodem z lat 80tych. Wymień mi prócz Sinistera, V/H/S oraz It comes at night horror/thriller, który byłby na przestrzeni ostatniej dekady tak oryginalnie zrealizowany.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
shamar

Dla mnie jest to klarowna i świetnie przedstawiona metafora rozwiązłości ludzi (zwłaszcza młodzieży), a także konsekwencji związanych z chorobami przenoszonymi drogą płciową.

ocenił(a) film na 3

OK. Niech se będzie. I tylko dlatego oceniasz to wysoko?

Bo dla mnie ten film wyglądał na... ubogi, brudny... Przy finałowej scenie (na basenie wiemy co się działo) to już w ogóle wyglądało jak jakaś półamatorska produkcja z YT.

Nie i jeszcze raz nie :)

użytkownik usunięty
shamar

Co do sceny z basenem się zgodzę. Była mocno średnia, nawet słaba. Film jednak zapadł mi w pamięci. Mimo wszystko szanuję Twoje zdanie i rozumiem, że ten thriller Ci się nie podoba

Lacrimoso

Ja oceniam nisko, z uwagi na głupotę bohaterów.

ocenił(a) film na 6
Lacrimoso

Zgadzam się z Tobą. Film jest unikatowy, a bohaterowie filmu nie zachowują się głupio jak to bywa w horrorach typu:poszli do lasu, utkwili, wpadli na "genialny" plan czyli rozdzielić się a potem juz wiadomo. Sama koncepcja istoty ktora za tobą podąży wszędzie jest bardzo przerażająca.

Lacrimoso

Piszesz, że nie ma tu klimatu, a pare słów niżej o świetnym klimacie. ;)

ocenił(a) film na 6
Lacrimoso

Mnie się film podobał. Wiedziałem o nim od lat,ale jakoś nie miałem okazji do niego zasiąść. a jak w końcu zasiadłem to okazał się całkiem niezłym horrorem.
Motyw jakiejś demonicznej mocy przenoszonej drogą płciową całkiem ciekawy - w końcu coś nowego w tej branży.
podobały mi się w szczególności zachowania tych "duchów", jak powoli sobie szli w danym kierunku.
Co mnie w filmie kompletnie rozwaliło - scena na basenie.
Zacznijmy od tego że ta dzielnica w której byli wyglądała na jakąś opuszczoną. Sam basen zresztą również.
Jakoś się do niego włamali, a wewnątrz woda, światła jak gdyby nigdy nic.
Dodatkowo jaki był to motyw z tą całą elektroniką ?
oni chcieli tego "ducha" usmażyć w tej wodzie ? chyba tak, tylko kompletnie nie pykło.
No i najlepsze z najlepszych.
Jak tylko nasza bohaterka zaczęła biadolić, że TO stoi w drzwiach, reszta pyta gdzie i jak wygląda ?
Aż nie chcę tego mówić , aż brak mi słów - mniej więcej takie zdanie padło z jej ust w odp.
Myślę sobie, kurde ciekawe co tam przylazło teraz.
Do tej pory zazwyczaj nudyści atakowali, to ciekawe co teraz, może jakiś trędowaty, albo jakiś zmasakrowany po wypadku czy cosik.
A tu proszę, zwykły ratownik basenowy :D
no rozwaliło mnie to kompletnie.
Na wielki plus zasługuje tutaj muzyka.
O ile zwykle na muzykę w filmach i grach jestem głuchy z bardzo niewielkimi odskoczniami (jak np oryg Suspiria i podróż taksówką, czy motyw przewodni w Halloween), tak tutaj muzyka wbiła się w czaszkę takimi jakimiś retro dźwiękami, czy jak to tam nazwać.
no miazga.
A sam film mocne 6+/10
napewno jeszcze do niego wrócę

Lacrimoso

A co Cię obchodzi ocena innego człowieka? Ważne że Tobie się podoba film.

ocenił(a) film na 7
Lacrimoso

A co ma do tego pojęcie o horrorach? Ja oceniam ten horror wysoko, bo trafił w mój gust.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones