PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=877594}
6,8 8 604
oceny
6,8 10 1 8604
7,6 44
oceny krytyków
Chleb i sól
powrót do forum filmu Chleb i sól

Jeden wielki bełkot i mamrotanie pod nosem. Rozumiem koncepcję i nie chodzi by każdy mówił sztywno jak Niemczyk czy Holoubek. Przyjmując jednak, że stawiamy na realizm to trzeba te dialogi i monologi zdecydowanie lepiej nagłośnić. Szumy, trele ptaków i cokolwiek dziejącego się w tle jest w tym filmie głośniejsze. Dźwiękowiec przysypiał gdy robił mix ? To w takim razie czy reżyser widział film czy po zakończeniu zdjęć stwierdził, że swoje zrobił i olać?

JohnTheBrave

Absolutnie się zgadzam, mam te same odczucia.

ocenił(a) film na 8
JohnTheBrave

Mam wrażenie, że to celowy zabieg polskich dźwiękowców bo problem występuje tylko w filmach kinowych. W telewizyjnych paradokumentach występują przecież tak samo ludzie prosto z ulicy a mimo to zrozumiałe jest każde słowo więc można.

ocenił(a) film na 10
MichCorleone

To nie jest problem, tylko zabieg artystyczny. Przecież te dialogi nie mają znaczenia.

ocenił(a) film na 3
MONIQ98765

Bredzisz.

ocenił(a) film na 5
JohnTheBrave

Zgadzam się z autorem postu. Mam dokładnie takie same przemyślenia...

ocenił(a) film na 7
JohnTheBrave

Dokładnie tak jak piszesz.Film dobry,a dialogi są tak niezrozumiałe że trzeba cofać film i mocno przysłuchiwać się co oni w ogóle mówią.Jeden,wielki bełkot i nic więcej.To takie paradokumenty jak np.,Ukryta prawda,Trudne sprawy mają o wiele lepsze nagłośnienie i wszystko słychać jak należy.Jak Polacy w tego typu filmach nie potrafią dobrze zadbać o nagłośnienie,to niech dadzą chociaż dubbing,albo lektora.Żeby widz mógł wszystko,dobrze zrozumieć.

ocenił(a) film na 4
JohnTheBrave

Niestety ale "aktorzy" w tym filmie seplenią albo mowią niewyraźnie. Rozumiem koncepcję, ze zatrudniono amatorow, ale fajnie jest zatrudnić takich, ktorych widzowie będą w stanie zrozumieć. Tutaj nie zrozumiałem przez to, chyba 50% dialogow w filmie.

ocenił(a) film na 6
przem

Wszystko to bardziej problem dźwiękowy. Większość aktorów wyraźnie wypowiadała swoje słowa (a szczególnie aktorzy, którzy grali mocnych ,,blokersów'' o inklinacjach do rasizmu i ksenofobii). Z dwóch braci, gorzej z dykcją radził sobie Tymek niż Jacek.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones