PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=628894}
5,5 13 151
ocen
5,5 10 1 13151
7,0 5
ocen krytyków
Chirurgiczna precyzja
powrót do forum filmu Chirurgiczna precyzja

Choć wprawdzie film może do najlepszych nie należy i jest przeznaczony raczej dla dość wąskiego grona odbiorców,
z pewnością zasługuje on na uwagę. Ma swój klimat - nieco groteskowy, surrealistyczny (przy czym zdecydowanie nie
jest to horror, toteż nie należy się zbytnio sugerować gatunkiem podanym na filmwebie). AnnaLynne McCord, choć
nigdy bym jej o to nie posądziła, sprawdziła się w tej roli znakomicie i przedstawiła Pauline naprawdę odpychająco i
odrażająco (a i na swój sposób czarująco, pociągająco; miła odmiana po jej idealnej wersji w 90210 - zdecydowanie
bardziej wolę ją w tym nieperfekcyjnym wydaniu). Żałuję jedynie, że nie został dłużej pociągnięty wątek nekrofilii, który
był właśnie jednym z tych ciekawszych, a całość skupiła się głównie na urojeniach Pauline dotyczących jej
przyszłości jako chirurga. Choć film samą fabułą nie zachwyca i pod tym względem jeszcze wiele rzeczy dałoby się
dopracować, zdecydowanie nadrabia on świetnymi scenami (wśród których znalazło się kilka perełek),
soundtrackiem oraz, rzecz jasna, znakomitą kreacją Pauline, która - już od momentu obejrzenia przeze mnie traileru -
stała się jedną z moich ulubionych postaci.
Odpychający? Być może. Lecz gdyby nie te nieliczne i (całe szczęście) nieocenzurowane sceny gore, film znacznie
straciłby na swoim specyficznym uroku.

ocenił(a) film na 6
Kazamesu

Mnie jakoś ten film nie zachwycił, ale fakt faktem, Anna się świetnie w tym filmie odnalazła. W życiu bym się nie spodziewał, że z durnej blondyneczki (mając na myśli jej inne role) można tyle psychodelii wycisnąć... A tak przy okazji, widziałaś może "Good Dick" ? Film z trochę innej beczki, aczkolwiek moim zdaniem o niebo albo i dwa nieba lepszy. jakoś tak mi się skojarzyła kreacja głównej aktorki, i zarazem scenarzystki i reżyserki. Polecam!
i pozdrawiam ;)

hud

Niestety nie widziałam, ale, z tego co widzę, fabułę ma dość interesującą, toteż obejrzę go kiedy tylko znajdę trochę czasu. Tym chętniej go zobaczę, skoro główna bohaterka przypomina Pauline. Uwielbiam tego rodzaju psychodeliczne postaci.

ocenił(a) film na 6
Kazamesu

może nie tyle przypomina konkretnie pauline, ale też nieźle popieprzona ma role :) Wogóle film mnie miło zaskoczył polskim akcentem, który przedstawia Polakow w zupełnie innym świetle niż złodzieje i cwaniaki :)

ocenił(a) film na 4
Kazamesu

Toż przecież finał był tak głupi że szczerze pożałowałem spędzonego przy filmie czasu - czy na prawdę wierzysz że NASTOLETNIA dziewczyna, owszem z cechami psycho/socjopatii, ale bez niedorozwoju umysłowego, mogła myśleć że "pod strzechą" w warunkach chalupniczych z wykorzystaniem noży kuchennych PRZESZCZEPI PŁUCA ??? Bez: krążenia pozaustrojowego, uprzedniej intubacji i sztucznej wentylacji, podwiązywania i zszywania naczyn krwionośnych i dróg odechowych, czy wreszcie leków immunosupresyjnych ??? Ot tak po prostu przeloży sobie "podroby" ???
Na plus filmu początek i srodek, sporo sychodelii i gore, ale powyże 4/10 nie przyznam za traktowanie widza jak debila...

RogerVerbalKint

Przyznaję, końcówka filmu mogłaby być dość głupia, zakładając, że Pauline byłaby w pełni zdrowa psychicznie - zwłaszcza ze względu na jej znaczne zainteresowanie chirurgią, co sprawiłoby, że tym bardziej trudno byłoby uwierzyć w jej niedoinformowanie. A jednak z cechami psycho/socjopatii czy bez, na pierwszy rzut oka widać było, że coś jest na rzeczy (well, przeciętna nastolatka raczej nie ma podobnych wyobrażeń na temat swojego doświadczenia, a raczej jego oczywistego braku i nie snuje fantazji o nekrofilii), dlatego też jej urojenia tłumaczą dość sporo. Nie widzę więc nic dziwnego w jej niezachwianej pewności, że jakimś cudem poradzi sobie bez tych wszystkich koniecznych do wykonania operacji rzeczy. Wydawało mi się, że zostało to pokazane w sposób bardzo dobitny i z tego powodu też nie uważam tego za traktowanie widza jak debila.

ocenił(a) film na 9
RogerVerbalKint

Poczytaj sobie o schizofrenii, znawco chirurgii.

ocenił(a) film na 4
angeldog

Nie muszę czytać, niestety mam w rodzinie...

ocenił(a) film na 9
RogerVerbalKint

To a Cię sorry, ale w takim razie skąd taka dziwna wypowiedź? Przecież widać, że to nie debil, tylko silne zaburzenie sfery postrzegania i kojarzenia.

ocenił(a) film na 4
angeldog

sorry guma - ale w moim przypadku granice tolerancji dla mojej rodzicielki - bo matką ciężko ją nazwać - kończą się gdy moje dziecko moczy się w nocy po kontaktach z nią - owszem to jest debil, bez dwóch zdań....

ocenił(a) film na 9
RogerVerbalKint

Jest coś takiego jak oddziały zamknięte, agresywnych schizów tam się trzyma, a nie w domu. I to nie jest debil, po prostu ma swój własny, inny świat.

Kazamesu

jak sa krwawe morderstwa tortury to jest to horror wiec nie gadaj glupot

ocenił(a) film na 1
hercules38

Ja pie*** bo jeb***. Więc bezmyślną papkę typu Piła nazywasz horrorem ? Co w filmach tego typu "straszy" ? Litry wylewanej krwi, walające się kończyny ? Czy co ? Filmy totalnie bez klimatu, z mizernymi scenami w których mają straszyć leżące gdzieś części ciała. Pooglądaj sobie azjatyckie kino. Filmy typu Shutter – Widmo gdzie nie leci krew i nie latają kończyny.

Weź znawco tematu może pooglądaj sobie herculesa.

SantaCruzeNomad

jprd osle pila to horror i wszystkie tg podobne tak i cwelu horror nie musi byc straszny by byc horrorem gowniaku

ocenił(a) film na 1
hercules38

Heh jeszcze bardziej mnie rozj





















Heh jeszcze bardziej mnie rozj***. Myślałem, że porozmawiam z kimś na poziomie. Jednak przyzwyczaiłem się już, że połowa tutaj to gimbusiarnia bez wychowania. Dzieciarnia udawająca znawców kina która dostanie byle gówno na papierku i nazywa to arcydziełem. Jesteś pustakiem doskonale to obrazującym. Powracając do twojej tępej nic pozytywnego nie wnoszącej wypowiedzi. Wróć może do gimnazjum i naucz się układać zdania i używać znaków interpunkcyjnych. Wróć też do oglądania bajek i bawienia się lalkami. Przestań wypowiadać się na tematy o których nie masz pojęcia. Jak masz zamiar dalej się kompromitować to poproś mamę, żeby ci to napisała. Może będzie to przynajmniej napisane poprawną polszczyzną.





Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 1
hercules38

Z szacunkiem dla kogoś kto nie potrafi poprawnie się wyrażać w ojczystym języku ? Jaja sobie robisz ? 27 lat i taka pisownia...bez komentarza. Pisałem ci żeby mamusia ci pomogła pisać jak sam nie potrafisz. Chyba, że to też patologia jak ty.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones