PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=580746}
6,3 35 737
ocen
6,3 10 1 35737
4,1 11
ocen krytyków
Chemia
powrót do forum filmu Chemia

Byłam w kinie dzień po premierze, bardzo chciałam zobaczyć ten film bo po prostu lubię taką tematykę, lubię sobie popłakać i chciałam dać polskiej produkcji szansę. Przyznam się szczerze, że ciężko było mi ocenić film. Piękne piosenki Mikromusic, Lubos i Stenka przewijający się w tle, trudny i smutny temat raka, kilka ładniejszych scen i końcówka, która zagrała na emocjach. To tyle pozytywów. Ogólnie to główne role zagrane bardzo nijako, sztywno, cała fabuła jakoś nie poruszała, niektóre dialogi strasznie denne, a emocji w nich było tyle co przy smarowaniu chleba. Do tego denerwowały mnie przerywniki w postaci tych animacji, były zbędne. Zwiastun mnie przekonał obiecującym obrazem pięknej miłości, przeciwności losu. Jednak ja tej miłości prawie nie widziałam, wszystko zaczęło się dla mnie za szybko, natomiast skończyć się nie mogło. Film trwa 1 godz. i 45 min. a ja czułam jakbym siedziała w kinie już cztery. I z cztery razy myślałam, że to już koniec. No cóż, dałam 6 będąc świeżo po filmie, trochę zasmucona tą historią, ale myślę teraz, że to za dużo. Choć nie skreślam go całkowicie.

refleksjonistka

To jest chyba kwestia oczekiwań. Ja nie szłam do kina, żeby sobie popłakać (skąd w ogóle przekonanie, że na takich filmach trzeba płakać?) a po to, żeby obejrzeć fajnie pokazaną na zwiastunach historię dwojga ludzi, którzy kochali się ponad sytuacją, w jakiej postawił ich los. Na przekór wszystkiemu, pomimo wszystko, bo tak. Dialogi podobały mi się i będę ich bronić, podobnie jak odtwórców głównych ról. Nie jest sztuką zagrać rzewną historyjkę, kolejny wyciskacz łez, ale jest sztuką opowiedzieć to wszystko w taki sposób, że widz wychodzi z kina z chęcią, by... pożyć. Ale tak naprawdę i pełną piersią, "jakby miało nie być jutra". Było nas na tym filmie kilkoro. Wszyscy wyszliśmy właśnie z takim przemyśleniem i... myślę, że właśnie o ten efekt chodziło. Jak ktoś sobie chce popłakać nad chorobą, to ma w każdą środę "Na dobre i na złe". Ja poszłam coś przeżyć i wyciągnęłam z tego seansu wszystko, co najlepsze. Oczywiście szanuję Twoją opinię i masz do niej prawo, ale zupełnie się z nią nie zgadzam.

ocenił(a) film na 6
bluepearl33

Moja wypowiedź o plakaniu nie była doslowna wiec nie rozumiem dlaczego tyle razy padło to jako argument. W każdym razie ja doceniam.przekaz filmu, ale interesuje się kinematografią w stopniu dużo szerszym niż tylko oglądanie filmów i mam oczekiwania wobec produkcji takie a nie inne, Chemia nie spełnia ich choć miała na to szansę. A filmów po których obejrzeniu chciało mi się żyć oglądałam wiele dlatego Chemia naprawdę nie robi żadnego wrażenia. Ale dzięki za odpowiedź i fajnie, że chociaż Tobie się spodobało i wyszlas z kina zadowolona i z energią. I życzę by na " chceniu " się nie skończyło. :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones