PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=580746}
6,3 35 730
ocen
6,3 10 1 35730
4,1 11
ocen krytyków
Chemia
powrót do forum filmu Chemia

Brawo!

ocenił(a) film na 8

Jestem pod wrażeniem tego filmu. Właśnie wróciłam z Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Podczas przeglądu tegorocznych premier oglądałam dwa filmy o tematyce chorób nowotworowych: Chemia i Żyć Nie Umierać z Tomaszem Kotem w roli głównej. Dwa zupełnie inne spojrzenia na tą trudną tematykę.
Agnieszka Żulewska powaliła swoją grą aktorską Tomasza Kota! Doskonałe wcielenie się w postać i problematykę choroby. Film dostarcza wielu emocji, bawi, doprowadza do łez, skłania do refleksji nad tym, co na prawdę jest w życiu istotne.
Najlepszy od dawna Polski film o tematyce współczesnej!

nikol89gdy

Wybieram się na Chemię, jak tylko wejdzie do kin. Koleżanka była na pokazie przedpremierowym i powiedziała coś, co mnie mocno intryguje. Że nie powinno oceniać tej historii przez pryzmat choroby, bo tak naprawdę to nie jest to film o chorobie, tylko o miłości. Widziałam zwiastun i mam podobne wrażenie. Dawno już nie oglądałam takiego filmu, który pozwoliłby mi coś przeżyć, poczuć. Mam nadzieję, że ten taki będzie.

ocenił(a) film na 8
bluepearl33

Też czekam na premierę tego filmu i idę na pokaz. Zwiastun jest bardzo intrygujący i bardzo zainteresowała mnie tematyka tego filmu - miłość i choroba.

Radzik84

A jak dla mnie to tu najważniejsza jest miłość. Nie wiem czy widziałeś, ale pojawiają się nawet opinie, że Chemia zapowiada się na jeden z najpiękniejszych filmów o miłości, ostatnich lat. :) Już nie mogę doczekać się weekendu i obejrzenia go!

ocenił(a) film na 8
bluepearl33

Jestem po premierze tego filmu i muszę przyznać, że jest bardzo dobry. To jeden z najlepszych filmów jaki ostatnio miałem przyjemność obejrzeć. I faktycznie ten film w swoim głównym przesłaniu pokazuje niesamowitą siłę miłości.

ocenił(a) film na 8
Radzik84

Zgadzam się, a przy okazji w swojej prostocie i przekazie jest ujmujący.
Nie skupia się na pokazywaniu "raka" z medycznego punktu widzenia, to jest bardziej opowieść o tym jakie emocje wzbudza i jak trudno sobie z nim poradzić. Smutny, wzruszający ale mądry.

ocenił(a) film na 8
malina_4

Nie wiem czy pisał bym o prostocie czy bardziej o pewnej prostolinijności, choć też nie do końca, bo niektóre rzeczy są niedopowiedziane, a inne powiedziane bardzo mocno wprost - jak choćby wyznanie, że ma raka. Mnie się podoba symbolika, barwność, metaforyczność poprzez kontrastowość - jak choćby wielość kolorów na Lenie na tle szarości otoczenia – mocne, kiedy ma się tak bardzo "czarno-białą" sytuację.

Do tego wykonawcy piosenek lecących w tle postawieni obok aktorów – fakt, znane, teatralne zabiegi. Ale mają swój smaczek.

ocenił(a) film na 8
pablitouno

Masz rację, w ten sposób na koloryt tego filmu nie spojrzałam:) ale długo o nim myślałam długo po obejrzeniu więc oznacza to ,że bardzo zapadł mi w pamięć i na pewno za jakiś czas powrócę do niego po raz kolejny.

malina_4

Ja go widziałam dwa razy. Polecam powrót, bo wiele rzeczy widzi się już zupełnie inaczej. Dostrzega się znacznie więcej emocji, kolorów, inaczej odczuwa się dialogi. No i koniecznie w kinie. Ten film po prostu trzeba na dużym ekranie oglądać. :)

bluepearl33

na razie to wszedzie pisza, ze to filmowa grafomania.

ocenił(a) film na 8
diepole

dlatego nigdy nie czytam co piszą tylko sama staram się przekonać:)

malina_4

pani malwino krasnicka, trzeba rowniez czytac, ale trzeba wiedziec co czytac i z czyim zdaniem sie liczyc.

bluepearl33

Zgadzam się wręcz miałam wrażenie że film jest o nim, nie o niej. Film o wielkiej miłości mężczyzny do kobiety chorej na raka. Film o bardzo trudnej i wymagającej poświęcenia miłości.

ocenił(a) film na 8
nikol89gdy

Właśnie wróciłam z kina. Wcześniej poczytałam na forum komentarze na temat tego filmu i większość była negatywna. I właśnie się przekonałam jak bardzo nie powinnam kierować się wypowiedziami na forum. Dla mnie film rewelacyjny, taki inny ale bardzo dobry. Rozśmiesza, wzrusza, porusza. Bardzo dobre kino, ścieżka dźwiękowa i co najważniejsze, gra aktorska, ja osobiście nie mam się do czego przyczepić.

Alllice

"Świat dławi się projektami, filmami, spektaklami teatralnymi, teledyskami i performance'em. Nie może ich przetrawić, krztusi się i wypluwa bez połykania, o trawieniu nie wspominając. Czy warto ustawiać się w kolejce do tego typu wyścigu?"

ocenił(a) film na 10
Alllice

Alllice - mam dokładnie te same odczucia. Dlatego zwykle najpierw idę na film, a dopiero potem wczytuję się w opinie. Nie chcę sobie zepsuć odbioru, bo ile osób tyle będzie wrażeń i opisów, nie każdy przecież ma taką samą wrażliwość. Mnie podobał się bardzo i na pewno jeszcze do niego wrócę. I to nie raz.

ocenił(a) film na 8
aniat1989

racja:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones