PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=857962}
8,0 65 190
ocen
8,0 10 1 65190
7,0 46
ocen krytyków
Chłopi
powrót do forum filmu Chłopi

ludowo-światowo

ocenił(a) film na 8

Bajecznie się chłonęło, oglądała i słuchało. Chełmoński wyciśnięty jak cytryna - i bardzo dobrze. Mało w tym wszystkim było realizmu, wiejskiego trudu i błota, postacie zbyt "ładne", muzyka piękna lecz niewiele mająca wspólnego z reymontowską wsią a wiele z klezmerowaniem i festiwalami etno (gdzie te nasze obertasy?), ślubny strój Jagny też taki więcej rosyjski niż łowicki - i trochę to dobrze a trochę źle. Dla polskiego widza faktycznie sporo etno-cepeliady ale dla światowego odbiorcy - bajka! Trzymam kciuki za Oskara i chcę więcej takich pięknych obrazów!

futsi

Zgadzam się, ale przykrość bierze, bo dałoby się zrobić film który nawiazywalby chociażby sama muzyką bardziej do Polski i zarazem był atrakcyjny dla cudzoziemców

ocenił(a) film na 6
futsi

Mnie szczególnie razi nierealistyczny wgląda głównych bohaterów. Panie w perfekcyjnych makijażach, farbowanych włosach, czystych strojach i z wybielonymi zębami.. brakuje w tej historii więcej realizmu

V_Verbeny

A No przecież mogli wziąć do filmu "Rolników z Podlasia"

ocenił(a) film na 8
futsi

No wypada się zgodzić w temacie muzyki. Widząc w kawałku tytułowym Laboratorium Pieśni i Tęgie Chłopy liczyłem, że tego będzie sporo.
Niestety polecieli w rytmy bałkańsko-klezmerskie (nie jest to zła muzyka, ale pasuje do filmu "jak świni siodło").

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones