PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=688615}

Cena pragnień

The Price of Desire
5,7 235
ocen
5,7 10 1 235
Cena pragnień
powrót do forum filmu Cena pragnień

Od razu powiem: film jest - dla mnie - przeciętny. Poświęcony ludziom z talentem (Gray, Le Corbusier), ale pretensjonalnym. Dęte dialogi odzwierciedlające dęte życie architekto-artystów, pretensjonalni ludzie, banalne myśli, dzieła jak dzieła - jednym spodobają się , innym niekoniecznie. Film taki sobie, reżyserka próbuje kilku stylistyk (m.in. paradokumentalnych gadających głów, tu - le Corbusiera), upycha w filmie niemal wszystko, co wiadomo o artystce, nadużywa banalnych dialogów i... okropnie przynudza. Film nieudany, chyba że jesteś architektem i interesuje cię wszystko, co z historią architektury i wzornictwem meblowym związane. Cena pragnień (także biseksualnych) pani Gray chyba nie była za wielka (wbrew sugestiom pani reżyser), skoro dożyła niemal setki...

Krzypur

Ano, niestety. Najsłabszy punkt to moim zdaniem właśnie le Corbusier i jego aforyzmy. Szkoda.

ocenił(a) film na 5
Krzypur

Podobne odczucia mam i ja. Próby skupiania się na wystroju wnętrz, grze światła, to za mało, aby oddać osobowość Eileen Gray. Film banalny, momentami próbujący wspomagać się formą, ale z marnym skutkiem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones