PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=593711}
5,7 1 623
oceny
5,7 10 1 1623
Casa de mi padre
powrót do forum filmu Casa de mi padre

Świetna parodia kina westernowego w meksykańskim stylu z lat `70. Rodriguez zrobił pastisz kina exploitation a Piedmont poszedł dalej. Zrobił parodię. Świetne plenery - malowane , makiety, fantomy zastępujące kaskaderów w najbardziej niebezpiecznych scenach i animowane groźne zwierzęta. Pełna zaangażowania i ekspresji gra aktorów, język hiszpański tak zrozumiały, że można opanować go w zakresie niezbędnym do zakupu dragów w Meksyku. A wszystko ze śmiertelną powagą. Romantyczno kryminalna historia wciągnęła mnie i obejrzałem film do końca pomimo protestów żony , która lubi melodramaty ale nie lubi westernów. A mi to obojętne - western czy science fiction - najważniejsza jest historia i jej zakończenie.

mirsie

Obejrzałem ten film dzięki twojej recenzji- wszystko już napisałeś...dodam tylko ,że film dla ludzi o specyficznym poczuciu humoru, polecam im właśnie ten film

ocenił(a) film na 6
chowart

Chyba najzabawniejszym momentem był te ich śmiech z początku filmu. Całość również fajnie sparodiowana, dziwne, że ten film ma tak niską ocenę.

ocenił(a) film na 8
mirsie

Też świetnie się bawiłem,uwielbiam Will'a i nie zawiodłem się :D I nawet czarny zagrał jako manekin garniturze na spotkaniu rodzinnym i na ślubie ;)

ocenił(a) film na 6
mirsie

Sorry że zapytam, ale kim jest "Rodriguez" o którym wspominasz?

ocenił(a) film na 6
vin1_2

Robert Anthony Rodríguez.

ocenił(a) film na 6
mirsie

a, ten Rodriguez. Znalazłem po wspomnianej frazie "pastisz kina exploitation" film "Maczeta" i wszystko jasne.

ocenił(a) film na 9
vin1_2

Arcydzieło w swoim gatunku. Pastisz idealny. No i Will (za co 2 gwiazdki więcej).

ocenił(a) film na 6
erebeuzet

Interesante :)

ocenił(a) film na 9
vin1_2

the director make me write this note 8D

ocenił(a) film na 8
mirsie

rewelacja,te wszystkie wczute, banalne dilaogi, udawne wyrazy zadumy na twarzy , prawie z kazdego gestu w tym filmie można się śmiać

ocenił(a) film na 8
mirsie

I N T E R E S A N T E!

mirsie

Po takiej słabej ocenie na filmwebie podeszłam z dużym dystansem do obejrzenia tego filmu, no ale znowu okazało się, że mam inny gust niż większość. Oczywiście, to nie jest jakieś mistrzostwo świata, ale podoba mi się pomysł oraz realizacja filmu. Po prostu wszystko z meksykańskim przymrużeniem oka ;) Uwielbiam takie klimaty.

ocenił(a) film na 9
Weronekk

"Świetna parodia kina westernowego w meksykańskim stylu z lat `70"
"Świetne plenery - malowane , makiety, fantomy zastępujące kaskaderów w najbardziej niebezpiecznych scenach i animowane groźne zwierzęta. Pełna zaangażowania i ekspresji gra aktorów"
"Arcydzieło w swoim gatunku. Pastisz idealny."
"rewelacja,te wszystkie wczute, banalne dilaogi, udawne wyrazy zadumy na twarzy , prawie z kazdego gestu w tym filmie można się śmiać"
Tak, tak, tak. Też uwielbiam takie klimaty. Ciężko to polecić każdemu, ale kto zainteresowany westernami z przymrużeniem oka tudzież twórczością wspomnianego tu Rodrigueza koniecznie powinien sprawdzić. 8,5/10.

mirsie

jak juz ktos wspomnial ... dla ludzi o specyficznym poczuciu humoru :) Tak samo film Super-bohaterowie , nie dla wszystkich ale dla mnie swietny tak samo jak ten . Uwielbiam taki humor

ocenił(a) film na 7
mirsie

Film jest fantastyczny, ubawiłem się przy nim do rozpuku, uwielbiam ten typ humoru, dlatego zwracam się z pytaniem do fanów czy znacie może oryginały owych meksykańskich, czy amerykańskich filmów, z których czerpane było natchnienie? Marzy mi się obejrzeć perełki, w których występują wszystkie wypunktowane atuty ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones