PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=702937}
7,3 70 486
ocen
7,3 10 1 70486
6,0 14
ocen krytyków
Carte Blanche
powrót do forum filmu Carte Blanche

Przepraszam za dosłowność, ale twórcy Carte Blanche chyba tak bardzo chcieli oddać istotę tragedii głównego bohatera, że dźwięk w tym filmie jest stworzony dla osób niedowidzących.
Kolejny polski film i kolejny raz dźwięk do bani, chociaż w bani bywa większy rezonans. Ale do kompletnej klapy nagłośnienia w Rewers chyba już nikt się nie zbliży.

ocenił(a) film na 9
troll_ludzik

Na czym oglądałeś/łaś ten film, na kalkulatorze w kopii pirackiej ? Ja byłam w kinie dwa razy i wszystko było ok.


film dostał nagrodę za dźwięk ale pewnie jury się nie zna tak jak ty.....

ocenił(a) film na 6
adela777

https://www.youtube.com/watch?v=OU6ra3zw7Uw

Z takimi samymi zarzutami typu kalkulator, zdjęcie z paznokcia i wersja piracka spotkałem się z Rewersem, obejrzanym dwukrotnie z oryginalnego DVD. To samo z Carte Blanche. Dziwnym trafem CB musiałem podgłosić na skali dźwięku do 20, podczas gdy większość filmów oglądam na 9-10. Nie wiem, może dykcja przy niektórych dialogach.

Gratuluję wejścia w dyskusję - raz, że nie przypominam sobie, żebyśmy kiedykolwiek byli na Ty, bo ani wódki razem nie piliśmy, ani nie ślizgaliśmy się na tym samym g..... Dwa, że, jakby ktoś się nie zżymał to i tak każda ocena jest subiektywna. Takie jest moje odczucie. Na Festiwalu Blue Box w Olsztynie docenili za dźwięk http://moje.radio.lublin.pl/kolejna-nagroda-dla-carte-blanche.html - no i luz, ale nie musi być to dla mnie wyrocznią.

Jak jakieś jury coś uzna i przegłosuje, to od razu trzeba brać to z dogmatyczny pewnik?

Proponuję jeszcze uaktualnić tu, bo jakoś o dźwięku cisza i nic nie słychać, jak w nagłośnienie CB (wg mnie, oczywiście):
http://www.filmweb.pl/film/Carte+Blanche-2015-702937/awards

Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 9
troll_ludzik

Ok - spox - nie chciałam Cię (sorry Pana) urazić. Zdumienie mnie ogarnęło, bo to pierwszy(?) wpis na ten temat - nikt nie miał do tej pory uwag, Moje doświadczenie z tym filmem też nie dało żadnych podstaw do narzekania na dźwięk (widziałam w dwóch rożnych kinach). DVD mam ale jeszcze nie odpalałam. Ponadto zakładam w swej naiwności, że jury dające nagrodę za dźwięk to jednak fachowcy. A jak zerkniesz to zobaczysz że ten film dostał wiele nagród za granicą w różnych krajach - tam też niczego nie zauważyli? Może problem dotyczy Twojej kopii, sprzętu itp...no dziwie sie i tyle...

ocenił(a) film na 6
adela777

Tak jak już wspominałem. Dwukrotnie obejrzane z oryginalnego DVD. Drugi raz z moją żoną, która ma lepszy słuch ode mnie ;) i również miała obiekcje.
Tak podejrzewałem, że do tablicy zostanie zaraz wyciągnięty sprzęt, ale, przykro mi, pudło. Na tym samym sprzęcie Bogowie i Obywatel obejrzani na głośności 9-10 i luz. Za to Carte Blanche na 20.
No nie siadł mi ten film z nagłośnieniem i tyle.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones