PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=219796}

Captain America: Pierwsze starcie

Captain America: The First Avenger
6,7 189 901
ocen
6,7 10 1 189901
6,0 21
ocen krytyków
Captain America: Pierwsze starcie
powrót do forum filmu Captain America: Pierwsze starcie

Jak to możliwe że nie potrafią sie oni nigdy powstrzymać od przesadyzmu?
Banda baranów która zajmowała się designem w tym filmie powinna nigdy wiecej nie móc pracować przy filmach. Robią film sadzony w realiach IIWŚ ale rzecz jasna kostiumy muszą być wypasione (walić realia), ci naziści z hydry wyglądali kuriozalnie, a to tylko początek absurdów...
kamery przemysłowe, podające obraz w czasie rzeczywistym i inne wyświetlacze monitory itd to wynalazki które pojawiły się ponad pół wieku później.
No i ta broń świecąca jak psie klejnoty, chyba tylko po to żeby wróg widział gdzie strzelać w warunkach słabej widoczności, po co im to światełko na karabinach? pewnie pomyśleli "ten niebieski płyn świeci się i wygląda bajerancko, jeszcze bardziej bajerancko bedzie wygladał gdy będzie oświetlał każdą broń"

Wiem że to fantastyka ale fantyastyka musi uwzględniać realia i na nich bazować, w przeciwnym razie wychodzi nam absurd

ocenił(a) film na 8
kokroucz

Yyyyy ty wiesz, że to na podstawie komiksu było?
Ci w kostiumach wypasionych to nie hitlerowcy czy naziści, tylko żołnierze Hydry - czyli wymyślonej przez Marvela organizacji, skupiającej się między innymi na produkowaniu nowoczesnej broni - w filmie opartej na pozaziemskiej technologii.

Proszę, nie ośmieszaj się takimi komentarzami.
Ten film nie ma nic wspólnego z historią poza wojną i nazwiskiem hitlera.
Kapitan Ameryka tez tak na prawdę nigdy nie istniał, tak dl a twojej wiadomości.

Mam nadzieję, że pomogłem:)

ocenił(a) film na 5
Coyotman

doskonale wiem ze to na podstawie komiksu jest, a ja sie wypowiadam na temat filmu i tego jak został zrobiony, swiat przedstawiony w komiksie wyglada lepiej i jest lepiej przemyslany a ja pisze O TEJ EKRANIZACJI i o tym jak amerykanie polecieli z designem, w koncu
naucz sie czytac ze zrozumieniem zanim zarzucisz komus ośmieszanie się

ocenił(a) film na 6
kokroucz

Tyle, że to nie były realia naszej II wojny światowej, a ICH II wojny. To jest zasadnicza różnica, bo historia obrała inny bieg. Oni mieli technologie (taki latający samochód), która w niektórych aspektach nie jest osiągalna po dziś dzień w naszym świecie, ale za to w ich teraźniejszości są super zaawansowane protezy, bojowe zbroje i mutanty gamma.
Wolałbyś by wszystko wyglądało jak wyciągnięte z kart komiksu? Wtedy zwyczajnie wyglądałoby tandetnie, a pan Stan latałby w czerwonych rajstopach i niebieskim spandeksie ;)

Coyotman

użytkownikowi chyba pomyliło się z projektem ,,super żołnierz'' co i tak nie miało nigdy zrealizowania gdyż było zwykłą psychozą Hitlera

ocenił(a) film na 1
kokroucz

Fantastyka fantastyką ale pod tą przykrywką kryją się bardzo poważne, dla każdego amerykanina, treści. Patriotyzm można krzewić także poprzez zabawę. Toż to jest manipulacja wyższej klasy. Amerykanie ! - jesteście wielcy, nieomylni i najpotężniejsi - nie istnieje żadna przeszkoda z którą byście sobie nie poradzili - jesteście pępkiem świata. Miałem możliwość bytowania z jakąś tam częścią tego społeczeństwa - oni właśnie tak myślą. Takie filmy ugruntowują w nich takie przekonanie. Przegrane wojny niczego ich nie nauczyły nawet te, przegrane z chodzącymi w sandałach. Beznadziejny, jak dla mnie, film - 1/10 !!! Zastanawiam się, czy warto oglądać drugą część. Jak zauważyłem to ma wyższą ocenę więc chyba swoją propagandą przewyższa jedynkę !?

ocenił(a) film na 8
Szpila_1308

Przecież to jest forum części 1. Nie rozumiem takich ludzi, dałeś 1 bo? Ja rozumiem wszystko ale na 1 to zasługuję jakiś gniot ze Seagalem albo inny szajs. Ten film nie powinien być oceniany na mniej niż 4 moim zdaniem, za sam poziom techniczny i dobrą grę aktorską... Co do Twojej śmiesznej wypowiedzi, że ten film aż biję propagandą to poczytaj o Kapitanie. Ta postać została SPECJALNIE stworzona w celu propagandy podczas II wojny światowej żeby zagrzać USA do walki, więc ocenianie tego filmu na 1 z tego powodu jest głupie, ponieważ nie zrozumiałeś celu tej postaci. Dzięki tej postaci teraz jest coś takiego jak komiksy i ogólnie MARVEL. Apropo wysokiego mniemania o sobie hamburgerów, to musisz jednak przyznać, że sporo lat byli potęgą i właściwie nadal nią są. Mają ogromny kraj, w którym ludziom żyję się dobrze, każdy może sobie pozwolić na auto, są bezpieczni bo mają jedną z najlepszych armii, u nich też powstały największe firmy komputerowe. Proszę nie ośmieszaj się pisząc takie posty bo mnie, aż przeraża głupota takich ludzi jak Ty.

ocenił(a) film na 8
Putis_K

Miałem na myśli nowe auto, nie obchodzi ich też spalanie i praktycznie większość stać na własny dom.

ocenił(a) film na 1
Putis_K

No to jesteśmy do siebie podobni. To prawda, że głupota przeraża, głupota takich ludzi jak Ty. Byłem tam przez cztery lata. Tych bogatych nie poznałem, bo nie miałem do nich dostępu ale tych którzy żyją na pograniczu ubóstwa lub wręcz w ubóstwie tak, bo ich dosyć sporo. Kupienie samochodu za 500 dolarów to żaden problem - to jedna trzecia znacznej większości ludzi pracy. Jedna z najlepszych armii - może i tak ale ci, na bosaka, z Afganistanu ich wyrąbali. Cesarstwo rzymskie też było kiedyś potęgą - bez porównania większą. No i na koniec o filmie - zrealizowany w 2011 roku - wyjrzałem przez okno - mamy 2015 rok - chyba już zniszczenia powojenne posprzątali - kurcze, miałem chyba szczęście, całą wojnę przespałem. Głupota !? - no cóż to taka choroba o której się nie wie, że się ją ma - nie ma temperatury, nic nie boli - takie niby nic !? Pozdrawiam Ziomala na tym samym biegunie umysłu.

użytkownik usunięty
Szpila_1308

obyś nie oglądał więcej filmów "znaffco"

użytkownik usunięty
Putis_K

bo trolluje olej go. Faktycznie ten film jest najsłabszym filmem marvela, pierwszej fazy, ale obiektywnie 1/10 nie zasługuje ten film tyle w temacie.

użytkownik usunięty
Putis_K

post 2

użytkownik usunięty
Putis_K

post 3

użytkownik usunięty
Putis_K

post 4

użytkownik usunięty
Szpila_1308

1/10 dajesz więc to trollowanie, ten film jest słaby ale na 1/10 nie zasługuje.

ocenił(a) film na 1

Włączając się do dyskusji o tym filmie zrobiłem wpis odpowiadając "kokrouczowi", który ocenił film na 5/10. Nie krytykowałem go za to - miał , dokonując takiej oceny, swoje święte prawo i nic mi do tego. Ty oceniasz go na 9/10 i też mi nic do tego. Ja natomiast uznałem, że ten film to nieporozumienie i przy tym pozostanę - takie moje święte prawo. Nigdy, w żadnej wypowiedzi nie krytykowałem osoby , których oceny filmów znacznie różniły się od mojej. Tolerancja to trudny orzech do zgryzienia ale można dać sobie z tym radę - jeżeli się tylko chce.


kokroucz

To nie realia II wś tylko realia alternatywnej wersji historii na podstawie komiksu. Wiele produkcji jest opartych o światy alternatywne, np w klimacie steampunku.

kokroucz

tak to jest jak ktoś dopiero teraz kojarzy co to jest Marvel i nie wie,że produkcje tej firmy są robione na podstawie komiksów- imo jeśli ci się wydawało,że to ma nawiązanie jakiekolwiek do II WŚ to się mylisz jedyny wątek to nazizm

ocenił(a) film na 5
Psychopath_filmweb

zdążono mi już wytłumaczyć, doskonale wiem że to na bazie komiksów bo komiksów to w swoim życiu przeczytałem ich setki ale zawsze wolałem scenę europejską. Amerykańskich komiksów z Marvel i DC Comics się często wystrzegałem, bo to w większości wtórna głupota o tym samym.
Filmów Marvela oglądnąłem kilka bo są dosyć zabawne i idealnie pasują na popołudniowy wypad do kina, nażreć się popcornu przyjść i zapomnieć

ocenił(a) film na 8
kokroucz

Właśnie po to zostały stworzone, mimo wszystko druga część jest lepsza, zdecydowanie. I wcale nie uważam, że każdy film z pod znaku Marvela musi być denny i głupi, bo jakąś tam wartość mają.

ocenił(a) film na 4
kokroucz

"Kapitan" to spóźniona o 70 lat amerykańską propaganda wojenna, (gdyby żył John Wayne grałby tu główną role)

bonobo79

gimbusy powinny miec osobne forum (pod nazwą ŚMIECI) na swoje mundrosci.

kokroucz

gimbusy powinny miec osobne forum (pod nazwą ŚMIECI) na swoje mundrosci.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones