PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=121816}

Córka dla diabła

To the Devil a Daughter
6,0 505
ocen
6,0 10 1 505
Córka dla diabła
powrót do forum filmu Córka dla diabła

Diabłu córkę

użytkownik usunięty

To ostatni z pełnometrażowych horrorów wytwórni Hammer. Po raz kolejny (po Narzeczonej diabła) podjęto modną tematykę satanistyczną, po raz kolejny wytwórnia wyszła z tego, moim zdaniem, obronną ręką. Cieszą ciekawe zdjęcia, nowatorskie, jak na wytwórnię, ujęcia, gra aktorów - tu narzekałabym na Nastassję Kinsky, która jest nieco drewniana, ale dopiero zaczynała. Jak dla mnie - kolejny udany horror Hammera, szkoda, że ostatni...

Christopher Lee za to daje radę, chyba jeden z najlepszych aktorów pracujących dla hammer films w całej historii tej wytwórni

ocenił(a) film na 8

Golizna w wykonaniu natenczas 16-letniej Nastasji Kinski na plus! Lee boski jako czarny charakter. Łabędzi śpiew wytworni Hammer do zapamiętania.

Szukam filmu o podobnym tytule, nie pamiętam dokładnego niestety. Czy film "Córka dla diabła" można opisać w ten sposób?: niskobudżetowy, miejsce akcji głównie w lesie prawdopodobnie wokół jakiejś wioski, czas akcji osadzony w XVII/XVIII sugerując po strojach. Pierwszy motyw na początku filmu: noc, w dziupli drzewa siedzi czarny kot świecą mu się oczy. Ruda dziewczyna w długiej sukni (główna bohaterka) podejrzewana o czary musi opuścić wioskę, gdy wraz z rodziną na tratwie przepływali rzekę z brzegu ktoś rzucał w nich kamieniami.
Tak zapamiętałem ten film.
Czy mój opis zgadza się z filmem "Córka diabła"?

ocenił(a) film na 5
Kamil_Thor

To nie ten film.

Heatseeker

Czy mój opis komuś coś mówi? Nie widziałem całego filmu tylko początek który opisałem powyżej. Niecałe 10 lat temu był emitowany na polsacie.

Kamil_Thor

Mi się kojarzy z "Sabrina, nastoletnia czarownica" (wybacz żarcik)...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones