PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=212516}

Bursztynowy amulet

Das Bernsteinamulett
7,7 433
oceny
7,7 10 1 433
Bursztynowy amulet
powrót do forum filmu Bursztynowy amulet

ja też uwielbiam ten film. Dziś oglądałam go kolejny raz. Jeśli lubicie wojenne melodramaty albo jakieś czytacie, to błagam o pocenie czegoś godnego uwagi, bo jak na tę chwilę lista mi się już wyczerpała, a szukam czegoś łapiącego za serducho.

ocenił(a) film na 9
gabrycha_g

Film piękny, wzruszający... Choś już kiedyś go widziałam, dla mnie w dalszym ciągu sporo emocji... I choćby leciał jeszcze z kilkanaście razy zawsze będę oglądać :-) Bo gdzie w dzisiejszym świecie tacy faceci jak Misha? Piękni, szlachetni i którzy tak potrafią kochać?...
Seriale ewojenne także bardzo lubię, z tytułów, które akurat w tym momencie przychodzą mi do głowy mogę wymienić miniserial francuski "Niebieski rower". Klimat podobny co w "Bursztynowym amulecie" Swego czasu telewizja emitowała kilka seriali francuskich z rzędu, wszystkie bardzo ciekawe, żałuję niezmiernie, ale poza wspomnianym nie umiem sobie przypomnieć tytułów. Sama będę wdzięczna, jeżeli komuś się coś skojarzy...

ocenił(a) film na 8
grazka505

Film bardzo bardzo mi się podobał ;) Chciałabym spotkać takiego Mishę w swoim życiu :) Ogólnie bardzo lubię takie filmy , których akcja toczy sie w czasie II wojny światowej lub po . ;) Takie filmy mają prawdziwy klimat :) !
Apropo wg mnie to Barbara kochała ich obu ;)
Hmm a co do filmów to też musze odświeżyc sobie pamięć :) A do tego filmu mam ogromny sentyment ;)
Pozdrawiam ;)))

smallandalone

Mi też się podobał ten film. Też uwielbiam filmy , których akcja toczy się II wojnie śiwatowej. Ja ci proponuję obejrzeć Pierścionek . Fil jest fantastyczny , nawet moim zdaniem lepszy od tego. Jest też książka " Pierścionek" Danielle Steel, zachęcam wszystkich do obejrzenia tego filmu i przyczytania książki ponieważ jedno i drugie jest cudowne

ocenił(a) film na 6
katarzynakp1

Kurcze a ja nie mogę przeżyć tego, że Barbara wybrała Alexa. Przecież on był tak strasznie nie kumaty:D Od samego początku go nie lubiłam. Miałam taką straszną nadzieje, ze w momencie spotkania Belajewa z Barbarą pod drzewem da się jeszze coś uratować. Widać było, że po wojnie i Barbara i Alex sie zmienili, uczucie było całkiem inne niż przed wojną, a tak naprawde to Barbara pragneła spróbować wspólnego życia z Belajewem.

ocenił(a) film na 8
mieszanka

Eee no, może i Barbara z Belajewem żyłaby szczęśliwiej, ale wybrała Alexa, który miał strasznego pecha, trafiając do nieludzkiego obozu czy później do więzienia (choć tu w dużej mierze przez własną głupotę). Więc nie można mu odbierać miłości...Każda woja zmienia ludzi, a Barbara wiedziała, że nie może opuścić męża i rodziny. To samo wiedział rosyjski oficer. Więc w sumie dobrze się skończyło.

Co do innych melodramatów związanych z tematyką wojny to ostatnio co widziałem i godne oglądnięcia to "Flyboys" oraz "Pokuta".

grazka505

Ja też już widziałam "Amulet". Co do "Niebieskiego Roweru", to polecam książkę:)a raczej- książki. Na polski przetłumaczone zostały tylko 4 części z 11 - o ile się nie mylę. Ale i tak warto.
1. Niebieski rower
2. Aleja Henri Martin
3. A diabeł wciąż się śmieje
4. Czarne Tango
Do tego dalej książkowo: "Kwiecień w Paryżu" i filmowo "Czarna księga"

ocenił(a) film na 9
gabrycha_g

a to dla miłośników serialu: http://www.youtube.com/watch?v=pX7sXUoJRfU mała namiastka, ale zawsze coś :-)

grazka505

A wie ktoś moze czy jest do tego ksiażka? Film piękny i wzruszająccy. Szkoda mi Miszy (czy tam Michaela, nie wiem jak to się pisze).

agata1816

Książki chyba nie ma .
Ja jeszcze oprócz filmu "Pierścionek" (który jest super)
polecam "Wiadomość z Wietnamu"
Oglądał ktoś was te filmy?

Moim zdaniem główna bohaterka powinna być z tym rosjaninem świetnie do siebie pasowali , a sceny w których występowali razem były cudowne, Alex jest jakiś dziwny i od początku filmu go nie lubiałam

katarzynakp1

Przed chwilą na jedynce znalazłam film który jest dramatem wojenno obyczajowym. Ten film będzie 31 maja w tvp1 o 20.20
tytuł: " Blizny miłości oglądał ktoś ten film?
Treść
Lato 1943 r. Fabio i Gino, młodzi włoscy żołnierze internowani w angielskim obozie na wyspie Pantelleria,
wydostają się na wolność. Razem docierają do majątku hrabiego Innocenzi w Toskanii, gdzie ojciec Gina, Augusto,
pełni funkcję zarządcy. Fabio poznaje tam Rosę, młodszą siostrę Gina, której gość bardzo się podoba. Fabio
odwzajemnia jej sympatię, ale jeszcze większe zainteresowanie budzi w nim piękna synowa hrabiego, Ginevra,
której mąż Jacopo, walczy gdzieś na froncie. Obaj przyjaciele wreszcie mogą zapomnieć o okropnościach wojny,
zaznać smaku spokojnego, wiejskiego życia.
Ale sielanka trwa krótko. Niebawem Benito Mussolini proklamuje utworzenie Republiki Salo. Podporządkowane
mu siły wojskowe wyłapują i siłą wcielają do regularnych oddziałów dezerterów i niedobitki rozproszonych formacji.
Gino, który nie chce ponownie wracać pod faszystowskie sztandary, postanawia uciec w góry i przyłączyć się
do partyzantów. Fabio odmawia pójścia w jego ślady. Z tego powodu między przyjaciółmi po raz pierwszy dochodzi
do sprzeczki. Gino sam wyrusza w drogę.
Fabio pozostaje w majątku. Między nim i Ginevrą narasta wzajemna fascynacja. Tymczasem hrabia Innocenzi,
obawiając się o swoje bezpieczeństwo z powodu przyjaźni z Galeazzo Ciano, zięciem Benita Mussoliniego, a później
zwolennikiem pokoju z aliantami występującym przeciwko duce, postanawia opuścić majątek i schronić się na Capri.
Decyduje się zabrać synową ze sobą. Załamana myślą o czekającym ją rozstaniu z Fabiem, Ginevra spędza z nim
pożegnalną, upojną noc.
Niestety, w drodze na Capri hrabia zostaje rozpoznany i aresztowany przez faszystów. Przewieziony do Terni
i poddany brutalnemu przesłuchaniu, unika śmierci tylko dzięki wstawiennictwu Ginevry. Synowa nie może jednak
dłużej z nim zostać. Na pożegnanie przysięga jednak teściowi, że wróci do Toskanii i tam będzie czekać na powrót
męża.
Po powrocie do majątku Ginevra wyjawia Fabio, że jest z nim w ciąży. Chce jednak usunąć dowód swojej zdrady
i prosi kochanka o pomoc. On próbuje ją przekonać, by zmieniła zdanie, a tymczasem w majątku pojawia się Gino,
który ponownie namawia przyjaciela do współpracy z partyzantami szykującymi ważną akcję zbrojną. Fabio miałby
pełnić rolę łącznika między różnymi oddziałami, ale znów nie wyraża zgody. Gwałtowna kłótnia między nim i Ginem
kończy się definitywnym zerwaniem przyjaźni.
Pod nieobecność Fabia i Ginevry w posiadłości hrabiego Innocenzi dochodzi do tragedii. Gino, jego współtowarzysze
i wszyscy mieszkańcy majątku, zdemaskowani i schwytani przez faszystowskie oddziały, zostają rozstrzelani. Z masakry
wychodzi cało jedynie Rosa.
Gdy Ginevra i Fabio wracają do domu, zastają przerażający widok. Rosa, zrozpaczona po stracie bliskich, musi się
także pogodzić z faktem, że Fabio wybrał inną. Nie pozostaje jej nic innego, jak zapomnieć o nim i przyłączyć się do
partyzantów, by kontynuować dzieło brata. Targany wyrzutami sumienia Fabio zostaje w majątku z Ginevrą, która nosi
w łonie jego dziecko.
żródło: http://www.tvp.pl/program?offset=13

gabrycha_g

piesz że oglądasz ten film juzkolejny raz afilmlecial 17 maja a ty napisałaś to 19 maja więc wiesz gdzie można obejrzec ten film bo bardzo mi się on podoba więc prosze cie odpidz plisa

darka622

Ja polecam również
film Klejnoty (1992) druga część w TVP 2
wejdzie na zakładkę Gdzie obejrzeć ten film.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones