PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31278}

Bulwar Zachodzącego Słońca

Sunset Boulevard
8,1 22 875
ocen
8,1 10 1 22875
8,8 35
ocen krytyków
Bulwar Zachodzącego Słońca
powrót do forum filmu Bulwar Zachodzącego Słońca

Norma Desmond - zapomniana, nie pierwszej już młodości gwiazda, której oszałamiającą karierę przerwało wprowadzenie do kina dźwięku, siedzi w hali zdjęciowej Paramount Studio. Nagle o piórko jej kapelusza zahacza mikrofon. Zirytowana odpycha go i z pogardą patrzy, jak ten majestatycznie i spokojnie odpływa dalej do przodu... Ta scena trwa kilkanaście sekund, ale symbolizm w niej zawarty jest materiałem na wiele godzin rozmyślań i dyskusji. I taki jest cały film - jak bombonierka. Jeśli nawet w pierwszym odruchu łakomstwa wyżremy bezmyślnie wszystkie czekoladki, to zostanie nam przepiękne pudełko, pokryte fantastycznymi rysunkami, na których za każdym razem odkrywamy nowe szczegóły, którymi możemy się delektować. No i ten zapach: nieco zwietrzałej, ale nadal narkotycznie intrygującej słodyczy... Spotkałem się z opinią, żę "Bulwar..." można analizować klatka po klatce i za każdym razem znajduje się coś nowego - ta pochwała wydaje mi się stanowczo zbyt skromna! :)
Gorąco polecam!

gsm73

Bardzo bardzo mnie ten opis zachęcił! :) Już jutro rozpoczynam poszukiwania tej bombonierki. Mam nadzieję, że okażę się rozsądnym łakomczuchem ;)

Mylene

Cała prawda. Ten film jest tak znakomity, że oglądałem go trzykrotnie, a rzadko zdarza mi się wracać do filmów ponownie.
Ten film jest dopieszczony i wieloznaczny pod każdym względem. Nawet grają w nim aktorzy kina niemego, którzy przez wejście dźwięku zostali zaponiani - nie tylko Swanson, ale i Stroheim czy Keaton.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones