PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10048689}
6,4 6 612
ocen
6,4 10 1 6612
Budda. Dzieciak '98
powrót do forum filmu Budda. Dzieciak '98

Zmyślona historia

ocenił(a) film na 1

Budda pokazał w filmie swoją zmyśloną historię. Dzieciaki łykają to jak pelikany!

Od zmywaka do milionera....

Szkoda tylko, że to stek bzdur. Zaczynając od wypożyczalni, fotowoltaika aż do loterii. Oczywiście robiąc na nieswoje nazwisko. Idealnym przykładem jest jego dziewczyna Aleksandra Krcha i jej firma.

Zadaje się z podejrzanymi typami jak MGP. Robi z nim interesy kosztem swoich widzów. Promuje jego loterię a później "kupuje" 2 jego samochody o wartości grubo powyżej miliona złotych. W zasadzie nie kupuje, bo transakcja odbywa się między Wiesławą Glinkowską(matka MGP) a Aleksandra Krcha Marketing Group(firma dziewczyny buddy). Wiedział od lat kim jest MGP a mimo to nadal byli wspólnikami np. przy szkoleniu z myjni i social mediów.

Dzieciaki bronią swojego idola, a ten sprzedawał ich jak produkt i na tymzarabiał.

Wystarczy chwilę pochylić się nad temat, a już wypadają trupy z szafy.

ocenił(a) film na 10
marek_423

Ja też kiedyś miałem dosłownie nic, miałem długi i chyba wszystko co najgorsze ale jeśli postanowi się pójść inną drogą to nawet jak osoba która pracowała jako pomoc kuchenna może pomyśleć i zadać sobie pytanie w którym kierunku pójść żeby legalnie zarobić np. te 50 tysięcy. Jeśli się zarobi te 50 tyś zł to potem otwiera się firmę potem się te pieniądze wkłada w rozwój firmy i dalej zarabia spore pieniądze tylko o wiele większe niż te 50 tyś. Czasem warto pomyśleć ( i tu mówię na swoim doświadczeniu a nie zmyślonym ) i się nie poddawać i się uda zarabiać spore pieniądze.

young_rudy

Można zarobić, jak najbardziej. Ale wierzysz w to, że zarobił na furę do wypożyczalni na zmywaku w Anglii w bardzo krótkim czasis i jak już miał furę to wypożyczał kolegom żeby spłacali mu leasing?

ocenił(a) film na 10
Robibobi96

Każdy mówi to co myśli ale na swoim przykładzie mogę powiedzieć że to możliwe. Moje auto kupiłem za kasę którą zarobiłem na pracy w KFC i jako pomocnik mechanika samochodowego i nie w leasingu tylko kupiłem na imporcie i zakup tego auta, naprawa i modyfikacje zwróciły mi się 2 albo 3 razy na wypożyczaniu tego auta. A jeśli chodzi o leasing to najpierw trzeba też mieć wpłatę początkową na ten leasing ( nie licząc posiadania firmy ) do tego jak już się skończy leasing to można wykupić te auto albo oddać je do salonu w którym brano auto na leasing z tego co się nie mylę. Reasumując wszystko jest możliwe o ile ma się motywację i dąży się do celu małymi krokami. I co do zarabianiu w Anglii to tam są bardzo wysokie zarobki a w UK jak wiadomo jest inna waluta i o wiele bardziej wartościowa niż nasza Polska waluta

ocenił(a) film na 1
young_rudy

Dobra budda idź może powykonuj jakieś inne ulubione czynności, jak dorabianie się na krzywdzie innych ludzi i oddawanie 1/10 na dom dziecka, żeby cię parapety broniły.
Nie no żartuję oczywiście mammon. Ja też się dorobiłem na sortowaniu śmieci w Anglii Lamborghini Gallardo, bo zarabiałem w funtach, ale na życie będąc tam już płaciłem w złotówkach, albo szczerym uśmiechem :)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 1
mlodyoski_33

A witam serdecznie wcześniej wspomnianego parapeta

ocenił(a) film na 3
xlWuWulx

Ja to widzę jedno ludzie celowo dają 10 gwiazdek żeby zabijać hejt który daje po 1 więc te opinie można sobie w tyłek wsadzić :P tak naprawdę 10 gwiazdek to mocno przegięta ocena, widać celowo to robicie. To tak naprawdę głupie zaburzanie prawdziwych statystyk. W opiniach użytkowników widać ponad 50% 10gwiazdek a 18% dało po 1 reszta w środku, widać że albo jest hejt albo dosłowne i celowe przegięcie w postaci zawyżania ocen i przypomnę tylko że porządne produkcje kinowe w które wpakowano masę pracy i kasy rzadko kiedy mają więcej jak 7 czy 8 gwiazdek na filmwebie :)

young_rudy

10/10 xDDD

Robibobi96

Przecież on powiedział sam że kupił furę na którą go nie było stać, nie mając na następne rady.

Lukaszlabedzki

jakim cudem więc dostał ten leasing?

tindaya

To auto było na działalność jego brata i odkupił leasing od kolegi jego brata który przymykał oko na to że nie spłacał na czas

ocenił(a) film na 8
Robibobi96

Robibobi96 w angli na zmywaku kiedyś coś do kieszeni wpadało nie tysiące ale jakieś setki z tego byly a jeśli chodzi o kupno samochodu to sam powiedziałeś że miał leasing wiec nie było trzeba wywalać nie wiadomo ile kasy. Ludzie patrzą teraz na wszystko przez pryzmat czasów teraźniejszych a kiedy było inaczej

patryk_patryk_30

Na filmwebie od 23 marca 2024

ocenił(a) film na 10
Robibobi96

Było mówione że fura do wypożyczalni była z lisingu na firmę kolegi brata

lukasz_2008

A nie na firmę "kolegi brata siostry sąsiada? :)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 10
olo3

Normalnie. Jeśli ma się uczucia a nie tylko nienawiść i co najgorsze w sobie to da się

ocenił(a) film na 1
young_rudy

xDDDDDD

ocenił(a) film na 1
young_rudy

hahaha

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 4
young_rudy

Buda budda.

young_rudy

Też mogę się podzielić podobną historią. Miałem taki okres w życiu, że do końca miesiąca nie starczało (kasa często kończyła się na kilka dni przed wypłatą). Mimo wszystko udało mi się odłożyć około 1000 zł. Za tą kwotę kupiłem wtedy 10 routerów w atrakcyjnej cenie - trafiłem na człowieka, który sprowadzał je z Anglii (założyłem szybko firmę). Przygotowałem polską instrukcję, załatwiłem przejściówki (jedna przejściówka kosztowała mnie niecałe 2 zł) itp. Sprzedały się bardzo szybko. Zarobiłem na nich ok. 300 zł. Po 3-ch miesiącach zamawiałem dostawę routerów mając przygotowane do wydania 20 000 zł. oraz zastanawiałem się nad zakupem laptopów poleasingowych za sumę powyżej 100 000 zł.

Wtedy zakończyłem też biznes, gdyż tempo pracy powodowało problemy rodzinne - małe dzieciaki, żona. Małżeństwo wisiało na włosku (temat się trochę rozwinął, bo miałem ok. 100 chodliwych produktów i całą masę błędnych strzałów. Nie chciałem wtedy ryzykować z pracownikiem (3 miesiące to za wcześnie).

Był to mój pierwszy większy biznes i wyszedł koncertowo. Później już nie miałem tyle szczęścia w innych projektach, ale naprawdę - da się!

Dodam tylko, że na importera trafiłem w najdziwniejszym możliwym miejscu - na Allegro.

eskim83

I specjalnie założyłeś konto żeby się nią podzielić? Na filmwebie od 23 marca 2024

ocenił(a) film na 2
eskim83

Pytkie, zakada konto na Filmwebie tylko po to by broni tej fejkowej historyjki

mlodszylele

Na filmwebie jestem pewnie od początku istnienia tego serwisu, ale tak, prawda - ostatnio częściej loguję się przez google niż starsze konto, bo naprawdę mam w d czy ktoś śledzi co oglądałem i co oceniałem.

mlodszylele

Mam ponad 40 lat i chłop nie jest moim idolem wielkim, ale szanuję go - to prawda.. ale jak słyszę pieprzenie, że się nie da, bo nie mam kasy / znajomości to mnie ogarnia śmiech.

Mógłbym takich historyjek opowiedzieć kilka, o chłopie który stracił wszystko i się odbudował, o znajomym, który zbił majątek na lampach solnych czy o znajomym, który jest dystrybutorem niemieckiego sprzętu czy jeszcze innym znajomym, który sprowadza tonery ze wschodu i go chińczycy chcieli oszukać na 80 000$ ciekawym fortelem z granicą.

mlodszylele

A jak Cię to boli to masz jeszcze wiadomość ze starego konta. Pozdrawiam.

young_rudy

50 tys aby otworzyć firmę? Jaką ?

ocenił(a) film na 10
Tyrq

Mniej więcej każdą. Bo 50 tysięcy złotych to jest wkład minimalny jeśli chce się ewentualnie dostać dotację na firmę ( a do tego też jest potrzebny biznes plan itd. ). Ale jeśli chce się otwierać firmę bez żadnych dotacji itp. to da się ale jest o wiele ciężej niż się wydaje ( mówię tu na własnym doświadczeniu )

ocenił(a) film na 1
young_rudy

Gówno wiesz w tych tematach, tak może wywnioskować każdy kto ma z tym doświadczenie

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
young_rudy

Nie wiem czy wiesz ale film budy to nie jego biografia ani życiorys tylko film z uciętych scen etc których było na YouTube mała rada na przyszłość doinformuj się na zaś następnym razem ;)

young_rudy

I ile masz dziś milionów? Bo on ma 17 z jednej tylko loterii ;)

ocenił(a) film na 1
young_rudy

Człowieku ośmieszasz się tylko. Stworzyłeś specjalnie konto na tej platformie aby ocenić ten film (ciężko to nazwać filmem) i rolę na 10/10. Nie masz pojęcia o filmach, kinematografii tylko lecisz zaślepiony wspierać swojego idola, współczuję ci bardzo

young_rudy

Ranyyyyyyyyy... Staryyyyyyyy... Serio?

marek_423

Mnie zaciekawiło, że w filmie nic nie było wspomniane o loteriach. Zupełnie nic, cisza. A ten element przecież wyboostował mocno Buddę.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 1
mlodyoski_33

mówił prawdę bo wasz guru tak powiedział. Żadnych argumentów. Gdybyś dzieciaczku oglądał Buddę dłużej, to byś wiedział np. o pierwszej loterii audi i późniejszych problemach. Widzowie byli wzywani na policję i samochód został zabrany zwycięscy. Śmieszny jesteś i głupi jak but.

ocenił(a) film na 10
marek_423

A wiesz kogo była ta pierwsza loteria w której była do wygrania jakaś Audi RS ? Bo na 100% nie była to loteria Buddy tylko MGP. Jeśli się czegoś nie wie to na ten temat się nie wypowiada

ocenił(a) film na 1
young_rudy

Prawdziwy widz od wczoraj. Oglądasz go od roku, to nie wiesz jaka loteria. Loteria gdzie rzucał w tarczę rzutkami. Film został usunięty wlasnie z powodu późniejszych problemów, ale nic w Internecie nie ginie. To są właśnie Ci widzowie. Obejrzeli Buddę przez ostatni rok i są największymi fanami. Dramat!

ocenił(a) film na 10
marek_423

1. Buddy nie oglądam od wczoraj czy od roku tylko od samego początku jego kanału. 2. Ta loteria była tak dawno że można było zapomnieć bo przecież jest tych loterii tak dużo na samym polskim YT że nie wiadomo co jest 5. 3. Czy są na to jakieś dowody (materiały na socjalach itp.) gdzie wyraźnie widać i słychać że dla tych widzów policja zabrała tą nagrodę na tej loterii ? Jeśli tak to daj jakieś linki do materiałów.

ocenił(a) film na 10
marek_423

Afera MGP, a wszystkich dupa boli i wydają osąd na Kamila xDˣᴰ
Przykre, że ludziom wręcz piana z pyska leci z radości, że Budda może być winny. Na szczęście im bardziej się ktoś przejmuje czyimś życiem tym mniej robi ze swoim, a potem zostaje już tylko obrzydliwa zazdrość.

ocenił(a) film na 10
marek_423

Zazdrościsz? Każdy może przejść przez piekło i osiągnąć sukces. Nie każdy jest odrazu milionerem. Sam mówił wielokrotnie że on sam się w to angarzował i robił wszystko by być tu gdzie jest

ocenił(a) film na 10
weronika_571

Nie ma co się kłócić z takimi osobami jak hejterzy Buddy czy inni. Należy pamiętać że im tylko chodzi o jedno o "ATENCJE" aby się kłócić i pisać swoje racje i inne tego typu. Pod moim komentarzem też się paru znalazło co się spruło że oceniłem na 10 a jeden typ zasugerował że ktoś mi za to płaci XD widać płytkość w mózgu tych osób zamiast zająć się swoim życiem to coraz bardziej interesują się kogoś zaniedbując swoje ;)

ocenił(a) film na 1
weronika_571

Pomimo, że mamy odmienne zdanie, to Twój wpis jest kulturalny, więc Ci wyjaśnię. Budda może mówić co chce, ale to nie znaczy, że to jest prawda. Sprytnie buduje swój wizerunek poprzez różnego rodzaju działalności charytatywne.

Prowadzi działalność charytatywno-promocyjną.  Znalazł ciekawy sposób i widać, że to powiela. Podłożenie skrzyni pod dom dziecka oraz przekazanie pieniędzy WOŚP w przebraniu dziadka. To sprytny pomysł, bo otrzymuję więcej nagłówków. Później z nawiązką odzyskuje zainwestowane środki poprzez loterię. Loterie prowadzone w iście call center-owy sposób.  Oczywiście budując narrację, że robi to dla widzów. Teraz odcina się grubą kreską od MGP, choć sam tytułował go wspólnikiem. 

Doskonale wie jak działają social media i skrzętnie to wykorzystuje!

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
potreb

Film, ale dokumentalny

potreb

Łykaj propagandę dzieciak xD

marek_423

Logika zwykłego szarego człowieka który nic w życiu nie osiągnął i jest zły na innych ludzi że nie żyją wg systemu który ich ogranicza

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones