PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=653727}
7,0 61 443
oceny
7,0 10 1 61443
6,5 34
oceny krytyków
Brooklyn
powrót do forum filmu Brooklyn

Co ona robiła w tym sklepie w NY, w którym pracowała? Gdy wkładała coś do takiej maszyny i musiała chwilę czekać, później to wyjmowała. Co to było i do dokładnie robiła?

ocenił(a) film na 8
historyczna

To była tak zwana poczta pneumatyczna lub system tub pneumatycznych. Z tego co widziałam, wkładała chyba zapłatę i czekała, aż ktoś z dołu wyśle jej resztę. Może w tamtych czasach nie mieli kas w tak drogich sklepach zaraz obok lady. Bardziej mi się wydawało, że stosowało się to w archiwach, a tu o, proszę.

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Pneumatic_tube#:~:text=Pneumatic%20tubes%20(or%2 0capsule%20pipelines,conventional%20pipelines%20which%20transport%20fluids.

In money transfer

Main article: Cash carrier
In large retail stores, pneumatic tube systems were used to transport sales slips and money from the salesperson to a centralized tube room, where cashiers could make change, reference credit records, and so on.
Many banks with drive-throughs also use pneumatic tubes.'

ocenił(a) film na 5
historyczna

To maszynka do produkcji pieniędzy, dla niepoznaki zwana "pocztą pneumatyczną" lub "systemem tub pneumatycznych". Z tego, co wiem, to wkładasz karteczkę z wypisaną kwotą, której potrzebujesz i po kilkunastu sekundach maszyna wysyła ci w kapsule pieniądze. Dlatego Amerykanie sa tacy bogaci - stać ich na takie maszynki do produkcji dolarów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones