PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=813382}
5,1 18 019
ocen
5,1 10 1 18019
5,0 5
ocen krytyków
Brightburn: Syn ciemności
powrót do forum filmu Brightburn: Syn ciemności

Czy ktoś jeszcze uważa ze to po prostu zły superman?

ocenił(a) film na 5
Klauda1

Jak pierwszy raz widziałem reklamę to myślałem, że to Remake Superman'a ze zmienionym imieniem :p dopóki nie zobaczyłem kostiumu chłopaka :3

Pewnie sobie reżyser pomyślał... " Hmm... uwielbiam Superman'a, ciekawe jak by wyglądał w horrorze... " ;)

Klauda1

Wszyscy. Taki był zamysł Gunna: a co by było gdyby Superman okazał się zły...

Klauda1

Widać inspirację serialem Smallville. Wsadzenie ręki w ostrza na samym początku? Jest. Głos ze statku wpływający na bohatera? Też jest.

Klauda1

Mnie też trailer zmylil. No ale tak sobie pomyślałem, że skoro DC tak bardzo chce być mroczne to właściwie czemu oni w tym kierunku nie poszli w historii Supermana. Możnaby pokazać że Superman nie zawsze był nie skazitelny. Jako dzieciak mógł sobie nie radzić z taką mocą. To by było nie sztampowe, ciekawe, oryginalne.

Feniks06

bardzo oryginalne gdyby nie powstało już takich z kilkanaście identycznych scenariuszy, tylko że do komiksów

ocenił(a) film na 5
Feniks06

Fajny jest komiks z Supermenem pokazujący co by się stało gdyby jego statek wylądował nie w USA a w ZSRR. Tylko tytułu nie pamiętam. Fajna wizja alternatywnej, rzeczywistości

ocenił(a) film na 6
mfkosla

superman: czerwony syn

ocenił(a) film na 7
Klauda1

Gratulations Captain Obvious! xD

ocenił(a) film na 6
Klauda1

Można tak powiedzieć :) Ot historia co by się stało, gdyby nieletniemu Clarkowi Kentowi przepaliły się w głowie jakieś styki.

ocenił(a) film na 6
Klauda1

albo zamiast Kal Ela wylądował syn Generała Zoda coś w ten deseń :-P

ocenił(a) film na 6
Klauda1

W sumie nie potrzebnie obejrzałem trailer, bo byłem pewien że to będzie Evil Superman i że taki był zamysł

ocenił(a) film na 6
Klauda1

Raczej Superman wychowany przez innych rodziców; po prostu nie Kentów.

Klauda1

Bizarro

Klauda1

Tak, każdy portal internetowy piszący recenzję tego filmu, z których zajeb*łeś to "oryginalne" spostrzeżenie.

Shumkichi

należało mu się :)

ocenił(a) film na 6
Shumkichi

"Zje.ali" to rodzice twoje wychowanie! Ja pomyślałem dokładnie o tym samym.

DA_rec

Napisałem "zaj*ebali", jak już cytujesz, żeby krytykować, to chociaż tego nie fakapuj.

ocenił(a) film na 7
Klauda1

Zły supermen, w sumie bardziej wiarygodna historia niż ten nieskazitelny superman. Zapewne tak by skończyło większość dzieciaków z taka mocą, mordując każdego kto im zagraża lub zepsuje humor, tylko przemiana i przesuwanie granicy moralności trwała by dłużej niż w filmie.

ocenił(a) film na 6
Klauda1

A co jest napisane w opisie na HBO?

Klauda1

Mało tego, na końcu filmu prezenter wiadomości mówi o mężczyźnie, który przewraca na morzu kutry (nawiązanie do złego Aquamana), i kobiecie, co dusi ludzi za pomocą liny (ewidentnie Wonder Woman).

Klauda1

Hmm, póki co "The Boys" zrobili lepszego "złego supermana" - tamten koleś jest po prostu przerażający.

Co do filmu - fajny koncept, ale wykonanie leży. Nie mniej chętnie bym obejrzał więcej takich filmów o złych superbohaterach. A jakby zrobili adaptacje komiksu o Batmanie Który się Śmieje... OOOOOOOH Nelly :D

ocenił(a) film na 4
Krol_Sedesow

https://www.filmweb.pl/film/Super-2010-540267

Klauda1

może bardziej jakby dziecko Generała Zod'a

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones