PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10029792}

Boogeyman

The Boogeyman
5,4 8 026
ocen
5,4 10 1 8026
4,5 4
oceny krytyków
Boogeyman
powrót do forum filmu Boogeyman

Ciągle tylko albo filmy gore, albo barachło pokroju Zakonnicy.

Tutaj mamy klasyczny horror z potworami, chociaż 3 sprawy irytują:
- ojciec którego wydaje się nie być w domu każdej nocy
- ciemność, która panuje w domach nawet w środku dnia
- chyba King wypstrykał się z pomysłów, bo ten film to nic oryginalnego, prawie wręcz genetyczny horror sprzed lat.

Niemniej ogląda się go przyjemnie i ja, który od dawna nie widziałem filmu, który by mnie straszył, czułem silny niepokój przez pierwszą połowę filmu. Niestety końcówka jest już pozbawiona napięcia grozy.

Takeya

Moim zdaniem błąd w konstrukcji filmu - czujemy napięcie od pierwszej sekundy, przez co zaczyna brakować paliwa tak w połowie. Do tego szybko wyłożone wszystkie karty. No i obowiązkowy mrok tu spłycony niemal do gry zręcznościowej - stań w świetle żyjesz, stań w cieniu giniesz. Jak na tak emyszany na każdym kroku motyw to dziwne, że bohaterzy (zwłaszcza Sadie) co rusz wchodzi s ciemne pomieszczenia bez świateł, a najpotężniejsze źródła światła jakie ich stać to wątła zapalniczka i latarka w komórce...

Najsłabsza jest końcowa puenta typu "spal wszystko co ci przypomina zmarłą matkę, to poczujesz się lepiej". No tak to nie działa. 

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones